Kütahya’Da "hedef 1 Milyon Üye" Organizasyonu Gerçekleştirildi

15.01.2015

Kütahya’Da "hedef 1 Milyon Üye" Organizasyonu Gerçekleştirildi

“Hedef 1 Milyon Üye” Projesi kapsamında Kütahya’ya giden Kulüp Başkanımız ve yöneticileri burada yoğun ilgiyle karşılandı. Kulübümüze üye olan 100’ün üzerinde yeni üyemiz ile üyelik başvurusunda bulunan çok sayıda taraftarımızın başvuru formlarını imzalayan Başkan Aziz Yıldırım ile Asbaşkanlardan Hakan Dinçay ve Yönetim Kurulu Üyelerinden Selim Kosif, Kütahya'da “Hedef 1 Milyon Üye” Projesi'ni anlattılar.
 

Kulübümüzün dev projesi “Hedef 1 Milyon Üye” ile ilgili çalışmalar aralıksız sürüyor. Bu çalışmalar kapsamında Başkan Aziz Yıldırım, Asbaşkan Hakan Dinçay, Yönetim Kurulu Üyelesi Selim Kosif ve Dernekler Sorumlusu Murat Boyraz ile Kütahya’ya gitti.
 
Kütahya’da, Şube yetkilieri tarafından karşılanan kafilemizin ilk durağı Kütahya Porselen Saklı Dünya Restaurant oldu. Başkan ve yöneticiler burada Kulübümüze üye olan taraftarlarımızın üyelik başvuru formlarını imzaladı. Sonrasında Aziz Yıldırım yeni yaşına giren sanatçı Levent Özdilek ile pasta kesti.
 

Ardından Başkanımız ve yöneticiler Kütahya Belediyesi Kültür Merkezi’ne geçtiler. Burada çok sayıda taraftarımız tarafından kapıda tezahüratlarla karşılanan Başkan ve yöneticiler sonrasında “Hedef 1 Milyon Üye” Projesi ile ilgili katılımcılara bilgilerler verdi ve soruları yanıtladılar. 
 

Başkan Aziz Yıldırım:  "Fenerbahçe'nin daha güçlü, daha büyük olabilmesi için "
 

Kütahya'ya da şube açacaklarını ve her türlü hizmetlerin burada da olacağını belirten Aziz Yıldırım, "Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, 1 Milyon Üye Projesi içerisinde Kütahya’da da şubemiz olacak. Diğer illerde yapacağımız her türlü hizmetleri burada da yapacağız. Üyelik Fenerbahçe için çok önemli. Biz siyasi bir hareket değiliz. Biz, sivil toplum örgütüyüz. Ülkenin sorunları konularda elimizden geldiğince destek oluruz. Bu maddi anlamda da olabilir, manevi de. Biz spor kulübüyüz ve sporla ilgileniriz. Türkiye'nin en büyük spor kulübü biziz. Amatör şubelerle, profesyonel şubelerle Türkiye Cumhuriyeti Devleti sporuna katkı yaparız. Bundan dolayı kulüplerin zor zamanları her zaman olmuştur. Yalnız bugün değil, dünde kulüpler zor durumdaydı. Kütahyaspor kaçıncı liglerden bugün BAL ligine gelmiştir. Çok köklü kulüpler iyi idare edilemediği için hepsi amatör kümlerde ikinci, üçüncü liglerde oynamaktadırlar. Fenerbahçe'nin daha güçlü, daha büyük olabilmesi için biz bu projeyi başlattık" diye konuştu.
 

Ekonomisi çok güçlü takımlarla veya kurumlarla mücadele etmek için en az onlara yakın bir noktaya gelinmesi gerektiğini dile getiren Başkanımız sözlerine şöyle devam etti:
 

"Bugün Avrupa’da, bende bazen söyledim dünya kulübü olacağız, dünya kulübü olacağız. Olduk oluyoruz gibi sözler söyledim. Hiçbir zaman bunlar tam gerçek değil. Çünkü karşınızda Avrupa’da futbolda Real Madrid, Barcelona, Manchester United'ın bütçeleri 500 milyon Euro’nun üstündedir. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün bütün bütçesi 250 milyon dolardır. Buna bütün  amatörler, bütün gelir giderler hepsi dahildir. Türkiye’de bizden daha büyük olanı da düşünmüyorum, 145 milyon euro civarlarında gelir. Siz ekonomik olarak çok güçlü takımlarla veya kurumlarla mücadele edecekseniz; en az onlara yakın noktaya gelmeniz lazım. Bunu sağlayamazsanız kazanılan her şey tesadüf olur. Bunu geçmişte de söyledim, bugün de tekrar ediyorum. Biz tesadüflere bırakmamak için Fenerbahçe'yi yeni bir planlamayla '1 Milyon Üye' Projesi ile belli bir noktaya taşımamız ve getirmemiz lazım. Bu tip bir proje bulamayan ve yapmayan hiçbir kulüp de ayakta duramayacaktır. Biz, devlete saygı gösteriyoruz, devletimize bütün vergilerimizi ödüyoruz. Sigortamızı, stopaj ve KDV'lerimizi ödüyoruz. Bütün Fenerbahçe kurumları bunları yerine getiriyor. Ama bunun karşılığında Fenerbahçe Spor Kulübü, hem amatör branşlarda hem de futbolda hak ettiğinin karşılığını alamıyor. Yayın hakkı, iddia gelirleri ve passolig olayları hepsi kulübümüzün gerçekte bütçesini arttıracak olan maddi kaynakları önlüyor. Bunun için bu dönemde artık bunlarla ilgili çalışmalar yapacağız. Bu kaynakların kulübe kazandırılmasını da ayrıca sağlayacağız."
 

Başkan Aziz Yıldırım, yurt içi ve yurt dışında 200 şube açacaklarını bildirerek, "Türkiye'nin en ücra noktasına gideceğiz. Her yere tesisler yapacağız. Bütün tesislerinden Fenerbahçe’ye üye olan herkes faydalanacak. Kütahya’daki üyemiz de İstanbul’daki Van’daki her yerdeki üyelerimiz bunlardan faydalanacak. Bankalarla ilgili yapılan çalışmalar büyük ihtimalle bu ay sonunda tamamlanacak. Sadakat programları ile üyelik size getirileri olacak. Maddi anlamda olacak, manevi anlamda da Fenerbahçe Spor Kulübü’nün üyesi olmak hepimiz için onur ve şereftir. Levent beyin doğum gününü kutladık. Sayın Başkan Erkan beye de şunu söyledim. Kütahyaspor’a yardım anlamında sporcu vermek ile ilgili, istediği oyuncular varsa altyapılardan başkan gelir… " dedi.
 

Şampiyon olmak istediklerini, futbolculara ve teknik ekibe inandıklarını anlatan Başkanımız Aziz Yıldırım, şunları kaydetti: 
 

"Tabii ki ikinci yarı daha çetin geçecek ama biz oyuncularımıza, antrenörümüze hepsine güveniyoruz. İlk başta İsmail hocayı getirdiğimiz zaman herkes üzüldü herhalde. Bizden başka herkes üzüldü 'acaba başarabilir mi' diye. İnanın İsmail hoca başaracaktır. Oyuncularımızla ilgili devrede, açıkça söylüyorum: herhangi bir transfer yapma ihtiyacı duymuyoruz. Bir tek forvete bir oyuncu almayla ilgili bir çalışma yapıyoruz. O da olmasa da bir şey söyleyemeyeceğiz. Çünkü bütçelere de dikkat ediyoruz artık. Her türlü oyuncuya gidip yüksek paralar verip almakta istemiyoruz. Çünkü artık kulüp bütçeleri dengesiz hale gelmeye başladı. İnşallah şampiyon oluruz. Bunlar hep temenni tabii. Biz çok iddialı konuşunca tabii, diyorlar ki 'bu bir şeyler biliyor, bir şey yapıyor' sonra hapse atıyorlar. Bu kalpten inandığımız şeyi bir temenni olarak burada söylüyorum. Şampiyon oluruz ve şampiyon olduğumuzun ertesi günü de Kütahya'ya geleceğiz, söz veriyorum.Şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. İyi ki Fenerbahçeliyiz. "
 

Konuşmalar sonrasında  NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral Başkan Aziz Yıldırım’a Fenerbahçe logosunun bulunduğu porselen bir tabak ve futbol topu takdim ederken, Başkanımız da Erkan Güral’a imzalı Fenerbahçe forması hediye etti. Kütahyaspor Kulübü Başkanı Ramazan Yıldırım da üzerinde "Aziz Yıldırım" yazılı 43 numaralı takımının formasını Başkan Aziz Yıldırım'a verdi. Yöneticiler de yeni üyelerimize forma takdim ettiler. Başkan ve yöneticiler organizasyon sonrasında Kütahya'dan ayrıldılar.