Kuyt: "birlikte Savaşan Ve Asla Pes Etmeyen Bir Takimiz"

05.10.2014

Kuyt: "birlikte Savaşan Ve Asla Pes Etmeyen Bir Takimiz"

Hollandalı yıldız oyuncu Dirk Kuyt, “Biz sadece iyi futbolculardan oluşan bir takım değiliz, biz iyi bir takımız. Birlikte iyi çalışan, birlikte savaşan ve asla pes etmeyen bir takımız” dedi.
 


Sözlerine Türkçe "Merhaba arkadaşlar, iyi akşamlar, iyi bayramlar" diyerek Kuyt'ın yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:
 


"Geçtiğimiz haftadan sonra takım arkadaşlarımızla hayal kırıklığı yaşamıştık, çok fazla eleştiri aldık. Bizden daha fazla hayal kırıklığı yaşayan ve üzülen olmamıştır. Biz sadece iyi futbolculardan oluşan bir takım değiliz, biz iyi bir takımız. Birlikte iyi çalışan, birlikte savaşan ve asla pes etmeyen bir takımız. Kendi performansıma gelirsek; bu kulüp için her şeyimi vermeye çalışıyorum, tüm taraftarlar ve Fenerbahçe'deki herkes için bu yılın öneminin farkındayım. Onlar için ne kadar önemliyse benim için de o kadar önemli. İstediğim tek şey 4. yıldız. Bu kulüp için her şeyimi vereceğim, sonuna kadar savaşacağım.


10 kişi kaldığınız maçlarda bazen öyle bir an gelir ki, herkesin size karşı olduğunu hissedersiniz. Böyle zamanlarda bir arada olmalısınız, birlikte savaşmalı ve enerjinizi birlikte kullanmalısınız. Takım olarak harcadığımız enerji inanılmazdı. İyi bir takım olduğunu düşünüyorum Konya'nın. Onları 10 kişiyle yenmek gelecek adına kendimize olan güvenimizi artırdı"
 


Galatasaray derbisi ile ilgili soruya da Kuyt, "Böyle maçları her zaman sabırsızlıkla bekliyoruz. Bizim açımızdan en iyi maçlar. Biraz erken bu maç ama bizim için yılın maçı oldupunu herkes biliyor. Bu galibiyetle güvenimiz arttı, Galatasaray'ın stadına da kendimize güvenle gideceğiz" yanıtını verdi.