Kuyt: "fenerbahçe Formasini Giymek İçin Sabirsizlaniyorum"

03.06.2012

Kuyt: "fenerbahçe Formasini Giymek İçin Sabirsizlaniyorum"

Hollandalı yıldızı Dirk Kuyt, Fenerbahçe’ye transfer olduğu için çok mutlu ve gururlu olduğunu belirtti. Fenerbahçe’nin başarısına katkıda bulunmak istediğini ifade eden Kuyt, "Menacerim vasıtası ile 10’un üzerinde Avrupa’nın önde gelen kulüplerinden teklifler geldi. Ancak Fenerbahçe ismini telaffuz ettiğinde bana, gerçekten çok heyecanlanmıştım. Fenerbahçe’ye karar kılıp, diğer teklifleri düşünmedim bile. Fenerbahçe formasını giymek için sabırsızlanıyorum" dedi.

"Fenerbahçe’nin başarılarına katkı sağlamak istiyorum"
Hollanda’da gerçekleştirilen transferin ardından FB TV’ye canlı telefon bağlantısı ile katılan yıldız oyuncu, "Şu an çok mutlu ve gururluyum. Gerçekten çok heyecanlı ve sevinçliyim. Fenerbahçe gibi büyük bir kulübün parçası olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu imzanın gerçekleşmiş olması benim adıma çok gurur verici. Sabırsızlanıyorum, bir an evvel Fenerbahçe formasını giyip, Fenerbahçe’ye büyük başarılar elde ettiği yolda katkı sağlamak adına heyecan taşıyorum" diye konuştu.

"Fenerbahçe’de oynamak isteğim için bu kulübü seçtim"
Avrupa’nın önde gelen takımlarından teklif gelmesine rağmen Fenerbahçe’yi seçtiğini anlatan Kuyt, "Tek kelime ile söylemek gerekirse Fenerbahçe’de oynamak isteğim için bu kulübü seçtim. Bu heyecanı bu isteği bu arzuyu içimde taşıyordum.  6 yıl boyunca Liverpool’da oynadım. Gerçekten dünyanın sayılı kulüplerinden bir tanesi. Orada sayısız başarı da elde ettim. Yeni bir heyecan yeni bir deneyim yaşamam gerektiğine inandım. Şunu vurgulamam gerekir, menacerim vasıtası ile 10’un üzerinde Avrupa’nın önde gelen kulüplerinden teklifler geldi. Ancak Fenerbahçe ismini telaffuz ettiğinde bana, gerçekten çok heyecanlanmıştım. Fenerbahçe’ye karar kılıp, diğer teklifleri düşünmedim bile. Fenerbahçe’de büyük başarılar elde etmek istiyorum. Fenerbahçe’yi tercih etmemdeki bir diğer neden ise Fenerbahçe’nin her sene şampiyonluğa oynayan bir kulüp olması aynı zamanda Avrupa’da da başarı arayan bir kulüp olması. Umarım bu yıl Şampiyonlar Ligi’nde Fenerbahçe’yi iyi yerlere taşırız" şeklinde konuştu.

"Fenerbahçe’yi yakından takip ediyordum"
Fenerbahçe’yi daha önceden de bildiğini ve yakından takip ettiğini  ifade eden Kuyt, "Fenerbahçe’yi öncelikle bana ilk tavsiye eden çok yakın arkadaşım ve dostlarımdan bir tanesi  Pier Van Hooijdonk olmuştu. Pier Fenerbahçe’de çok muhteşem bir deneyimi olduğunu belirtti. Fenerbahçe’nin harika bir kulüp olduğundan bahsetti. Gençliğimden beri Fenerbahçe’yi biliyorum ve yakından takip ediyorum. Tanıdığım oyuncular var. Ben Feynoord forması giyerken Fenerbahçe ile Şampiyonlar Ligi ön elemesinde karşılaşmıştık. Oradan Kadıköy’ün o sıcak atmosferini, o taraftarların harika atmosferini yakından görme şansım olmuştu. Bunların tamamı Fenerbahçe’ye gelmemdeki etkenler" dedi.