Kuyt Ve Mehmet Topuz Fenercell'in İmza Gününe Katildi

19.11.2013

Kuyt Ve Mehmet Topuz Fenercell'in İmza Gününe Katildi

Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncularından Dirk Kuyt ve Mehmet Topuz, Fenercell’in Buyaka Alışveriş Merkezi’nde düzenlediği imza günündü taraftarlarımızla bir araya geldi.

 

Alışveriş merkezindeki AVEA bayisi MRM İletişim’de taraftarlarla buluşan oyuncularımızdan Dirk Kuyt, etkinlik sonrası basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Kuyt, sezon başında Avrupa’da olmamanın yarattığı hayal kırıklığının, sonrasında takımı daha da güçlü kıldığını söyledi.

 

Kuyt: "Umarım kısa sürede 1 milyon abone olur"

 

İlk olarak Fenercell hakkında konuşan Kuyt, kulübün bir GSM şirketine sahip olmasını çok özel bir durum olarak niteleyerek, "Fenercell umarım kısa sürede 1 milyon abone hedefine ulaşır" dedi.

 

Kuyt: "Fenerbahçe’de şampiyonluk benim için çok özel olacak"

 

Şampiyonluk hakkında ise Kuyt, "Takımdaki hava şu anda çok iyi. Kişisel olarak da kendimi çok iyi hissediyorum. Lige çok iyi başladım. Fakat geriye takılıp kalma zamanımız yok. Her zaman önümüze bakmalıyız. Pazar günü çok önemli bir maçımız var. Daha sonra da Beşiktaş ile derbi oynayacağız. Her zaman önümüze bakmaya gayret ediyoruz. Azımsanamayacak bir fark var tabii ki rakiplerimizle; ama her zaman önümüze bakarak devam etmek istiyoruz. Tüm kariyerim boyunca ben hep şampiyon olmak ve kupalar kazanmak istedim. Fenerbahçe ile şampiyon olmak da benim için çok özel ve güzel bir duygu olacaktır. Takım arkadaşlarımla, taraftarlarla, hocalarımla Fenerbahçe’de şampiyonluğu kutlamak bizim için çok güzel ve özel anlar olacaktır. Şu anda şampiyonlukla ilgili konuşmak kolay ama şu anda daha ligin yarısına bile ulaşmadık. Ben bu yüzden hep şunu vurgulamaya çalışıyorum. En önemli maç önümüzdeki maçtır" diye konuştu.

 

Kuyt: "Zaten herkes bu pozisyonda olmayı bekliyordu"

 

Lig yarışını önde götürmenin takımda stres yaratıp yaratmayacağı sorulduğunda ise Kuyt, "Bu tür baskılar altında maça çıkmaya mücadele etmeye alışığız. Fenerbahçe’de oynuyorsanız, bu çatı altındaysanız kupalar için mücadele etmeniz ve şampiyonluk için çaba gösteriyor olmanız normaldir. Takım hocalar, herkes bu pozisyonda olmayı lider olmayı bekliyordu zaten. Hala önümüzde oynanacak çok maç var. Daha ligin yarısına bile ulaşmadık. Çalışmalarımızı son derece iyi sürdürüp maçlara iyi konsantre olup kupaları kazanmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız" diye yanıt verdi.

 

Kuyt: "Avrupa’daki hayal kırıklığı hocamızı da takımı da daha güçlü kıldı"

 

Avrupa’da olmamanın takımı daha da güçlü kıldığını söyleyen Kuyt, "Hocamızın çok iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum. Sezon başındaki durum onun için de kolay değildi tabii ki. Avrupa’da oynayıp oynayamayacağımızın belli olmadığı anlar vardı. Önce Avrupa’da olduk sonra olmadık. Böyle anlar yaşandı. Takımı ilk günden beri bir arada tutup kolektif oynayan bir takım oluşturmaya çalıştı. Bunun için buraya geldiği ilk günden beri çok fazla çalıştı. Avrupa’da olmamanın yaratmış olduğu hayal kırıklığının takımı da hocayı da daha güçlü kıldığını düşünüyorum. Hocamız adına kişisel olarak ben ve takımdaki herkesin çok mutlu olduğunu düşünüyorum. Bizim hala önümüzde yapmamız gereken çok iş var, uzun bir yol var. Fakat şu anki durumda yaptığımız işten çok memnunuz" diye konuştu.

 

Kuyt: "Umarım Antalya’da takımla birlikte olurum"

 

Sakatlığı hakkında ise Kuyt, "Tedavi sürecim gayet iyi gidiyor. Sağlık ekibimize teşekkür ediyorum. Benim için bu hafta yoğun çalıştılar. Çok iyi bir şekilde yoğun çalışıyoruz. Gün gün ele alarak tedaviyi sürdürüyoruz. Umuyorum çok yakında takımla beraber çalışmalara katılacağım. Umarım Antalya’da takımımla birlikte olurum" açıklamasını yaptı.

 

Kuyt: "Portekiz’in Dünya Kupası’nda olmasını temenni ettim"

 

Dünya Kupası Avrupa elemeleri play-off maçları hakkında Portekiz ve Fransa’nın oynayacağı maçlar sorulduğunda ise Kuyt, "Her iki maçın da çok zor olacağını düşünüyorum. Takım arkadaşlarım olduğu için Portekiz’in Dünya Kupası’nda olmasını umuyorum. Dürüst olmak gerekirse az önce Meireles ile mesajlaştım. Ona en iyi dileklerimi ilettim. Dünya kupalarında olmasını temenni ettim. Maç için hazır olduğunu belirtti. Ona büyük şanslar diliyorum. Umuyorum onu Dünya Kupası’nda göreceğiz" dedi.

 

Mehmet Topuz: "Herkes Fenercell kullansın"

 

Programdan önce FB TV’ye açıklamalarda bulunan Fenercell Genel Müdürü Hakan Demir ise bu tip aktiviteleri sıklıkla gerçekleştirdiklerini, Fenercell’in normal bir GSM şirketinin sunduğu tüm hizmetleri sunduğunu ve kısa sürede kendileri için koydukları 1 milyon abone hedefine ulaşmayı dilediklerini söyledi. Kulübe destek için geldiklerini belirten Mehmet Topuz ise "Herkes Fenercell kullansın" çağrısı yaptı.