Kuyt: "yolumuza Avrupa Ligi'nde Devam Edeceğiz"

30.08.2012

Kuyt: "yolumuza Avrupa Ligi'nde Devam Edeceğiz"

Oyuncumuz Dirk Kuyt, Spartak Moskova karşısında yenilen golün kendilerini zor durumda bıraktığını belirtirken,"Bu akşam galibiyet almayı ve gruplara kalmayı istiyorduk ama olmadı. Ancak yolumuza Avrupa Ligi’nde devam edeceğiz. Ben karamsar olunmaması gerektiğini düşünüyorum" dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa  açıklamalarda bulunan Dirk Kuyt; "Bu akşam galibiyet almayı ve gruplara kalmayı istiyorduk ama olmadı. Ancak yolumuza Avrupa Ligi’nde devam edeceğiz. Ben karamsar olunmaması gerektiğini düşünüyorum. İlk yarı konusunda pek iyi değildik. İlk 10 dakikada gol yenince gerçekten zor dakikalar başlıyor. İkinci yarıda ise rakibin üstüne gittik. Bu akşamki mücadele için takımı suçlayamayız. Rakibimizi iyice sıkıştırdık ama olmadı" şeklinde konuştu.

Şimdiye kadar oynadığı her maçta rakip fileleri havalandırmış olması, ancak bu maçta gol atamamasıyla ilgili soruya ise; "Benim için önemli olan gol atmak değil, takımımızın tur atlamasıydı. Belki ben gol atmadım ve ben takım oyuncusuyum ve bir hayat kırıklığı oldu Şampiyonlar Ligi’ne kalamadık ama önümüzde Avrupa Ligi var ve ona kenetlenmemiz gerek" şeklinde cevap verdi.

Spartak Moskovalı futbolcuların yerde kalmasına da sinirlendiğini belirten Kuyt "Özellikle ilk yarıda golü yedikten sonra ne zaman rakibi baskı altına alsak sürekli yerde kalıyorlardı. Kenara gelip sürekli olarak yerde kalmaları sinirimi bozdu. Ben pozitif olmaya çalışıyorum ancak rakibin futbol oynamamak istemesi beni sinirlendirdi" dedi.

Bundan sonraki süreçte çok daha iyi olacaklarını da belirten Kuyt; "Sezonun başlarında her maç zor, takım oturmadan oynanan maçlarda sıkıntılar yaşanabiliyor. Ancak pozitif bakmak zorundayız, sonuç itibariyle Avrupa’da yolumuza devam ediyoruz" açıklamasında bulundu.