29.08.2015

Lazar Markovic İstanbul'da

Fenerbahçemizin daha önce transferi için kulübü Liverpool ve kendisiyle görüşmelere başladığını  duyurduğu Lazar Markovic İstanbul’a geldi. Saat 18.00 sularında Atatürk Havalimanı’na inen Sırp oyuncuyu İdari Menajerimiz Hasan Çetinkaya karşıladı. ok mutlu ve çok başarılı olacağımı düşündüğüm için Fenerbahçe’ye gelmeye karar geldim" diyen 21 yaşındaki oyuncu, burada olmaktan dolayı gurur duyduğunu söyledi.


Hasan Çetinkaya: "Önemli oyuncu..."

Havalimanında öncelikle Lazar Markovic ile görüşlerini aktaran İdari Menajerimiz Hasan Çetinkaya,  “Önemli futbolcu. Kulübü ve kendisiyle görüşmelere başladığımızı bildirmiştik. Buradan ayrıldıktan sonra belli prosedürler var.  Yarın sabah saat 09:30’da sağlık kontrolü LİV Hospital’de gerçekleştirilecek.  Daha sonra kulübümüzde Sportif Direktörümüz ve menajerleri bir araya gelecek.  Lazar Markovic de diğer önemli futbolcularımız gibi büyük Fenerbahçe ailesinin bir parçası olacak” dedi.


Lazar Markovic: "Avrupa’nın en büyük takımlarından bir tanesinin parçası olmayı ümit ediyorum"

İlk hislerini Fenerbahçe Televizyonu ile paylaşan Lazar Markovic, “Çok mutluyum. Avrupa’nın en büyük takımlarından bir tanesinin parçası olmayı ümit ediyorum ve olduğum takdirde de bundan çok büyük gurur duyacağım. İnşallah yarın işlemler tamamlanır bende Fenerbahçe’nin bir parçası olurum” ifadelerini kullandı.


Lazar Markovic: "Çoğu oyuncuyu tanıyorum"

“Fenerbahçe ilgili her şeyi biliyorum”  diyen Sırp oyuncu, “Benim tek isteğim görüşmeler olumlu sonuçlanır ve Fenerbahçe’nin oyuncusu olurum” dedi. Fenerbahçe taraftarı içinse,  “Taraftarlarla ilgili de çok ciddi bilgiye sahibim. Onlarla da bir an evvel görüşeceğiz” ifadelerini kullanan 21 yaşındaki oyuncu,  Fenerbahçe’deki bazı isimlere karşı daha önce oynadığını belirtti. Takımdaki çoğu oyuncu tanıdığını söyleyen Lazar Markovic “Çoğunu tanıyorum, özellikle van Persie’ye karşı oynadım. Nani’ye karşı milli takımda oynadım. Van Persie çok büyük oyuncu. Hepsini tanıyorum. İnşallah beraber oynarız.” diye konuştu.


Lazar Markovic basının karşısına geçti

Havalimanı çıkışında taraftarlarımız tarafından karşılanan Lazar Markovic, ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.


Fenerbahçe tercihi ile ilgili Sırp oyuncu, “Fenerbahçe çok büyük bir kulüp, çok büyük taraftara sahip. Burada çok mutlu olacağımı, çok başarılı olacağımı düşündüğüm için Fenerbahçe’ye gelmeye karar geldim” ifadelerini kullandı.

 

21 yaşındaki oyuncu, “Türkiye, İstanbul, Fenerbahçe ve taraftarlar hakkında hemen hemen bütün bilgiye sahibim. Mateja Kezman ve Krasic  bana bilgiler verdi. Dolayısyla burada olduğum için gurur duyuyorum ve inşallah da benim için güzel olur." şeklinde konuştu.