Lefter'e "asr-I Fener" Hediye Edildi

31.10.2011

Lefter'e "asr-I Fener" Hediye Edildi

Başkanımız Ali Koç ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Fenerbahçemizin ve Türk futbolunun efsane isimlerinden Lefter Küçükandonyadis’i ziyaret ederek, Fenerbahçemizin 100 yıllık tarihini anlatan ’’Asr-ı Fener’’ kitabını hediye ettiler.

 

Büyükada’daki evinde gerçekleştirilen ziyarette Lefter Küçükandonyadis’e doğum yılı olan 1925 No’lu özel eser hediye edildi.

 

Lefter Küçükandonyadis’e kitap hakkında bilgi verilirken, kendisine ilk kez Fenerbahçe forması giydiği 1947-1948 sezonuna ait özel fotoğraflar gösterildi.

 

Lefter Küçükandonyadis’in 2005 yılında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’na geldiğinde Başkanımız Aziz Yıldırım ile çektirdiği fotoğrafında yer aldığı kitap incelenirken duygusal anlar yaşandı. Ordinarius lakaplı efsane futbolcu kendisine getirilen 100 yıl özel formasını da imzaladı.

 

Başkanımız Ali Koç, Lefter Küçükandonyadis’e Fenerbahçe Spor Kulübü’ne verdiği hizmetler ve kendilerine bıraktığı şanlı tarih için teşekkürlerini sunarken, Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyelerinden Melih Esen Cengiz, Bekir İrdem ve Orlando Calumeno'da unutulmaz futbolcu ve spor adamı Lefter Küçükandonyadis ile bir arada olmaktan dolayı onur duyduklarını söylediler. Bekir İrdem, ziyaret esnasında efsane futbolcuya kendi özel kolleksiyonunda yer alan Milli forma ile çekilmiş fotoğrafını da hediye etti.