Lefter Küçükandonyadis Mezari Başinda Anildi

13.01.2013

Lefter Küçükandonyadis Mezari Başinda Anildi

Büyük bir üzüntüyle 13 Ocak 2012 tarihinde ebediyete uğurladığımız, camiamızın ve Türk Sporu’nun önemli değeri Efsanemiz Lefter Küçükandonyadis, ölüm yıldönümünde Başkanımız ve Yöneticilerimizin de katıldığı bir dizi etkinlikle anıldı.

Lefter Küçükandonyadis’in ailesi, Adalar Vakfı, Adalar Belediyesi ve 1907 Üniversiteli Fenerbahçeliler Derneği’nin(1907 ÜNİFEB) katkılarıyla hazırlanan anma programı; saat 11.00’de Aya Dimitri Kilisesi’nde düzenlenen dini törenle başladı. Aya Dimitri Kilisesi’ndeki 1 saatlik törenin ardından Lefter Küçükandonyadis mezarı başında anıldı. Başkanımız Aziz Yıldırım, Dernek Başkanımız Ali Y. Koç,  Genel Sekreterimiz Talat Yılmaz, Asbaşkanlarımızdan İsfendiyar Zülfikari,  Adalar Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu ile çok sayıda taraftar ve Lefter Küçükandonyadis ailesinin de katıldığı törende "Lefter Sergisi" de gezildi. Saat 13.00 ile 14.00 arasında Panayiya Kilisesi Lokali’nde yapılan kahve ikramının ardından Büyükada Anadolu Kulübü’nde gerçekleştirilen belgesel gösterimiyle tören sona erdi.

Adalar Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu,  yaptığı konuşmada, "Büyük bir değer olan Lefter Küçükandonyadis’in aramızdan ayrılışının 1.yıldönümü. Saygı ve minnetle anıyoruz. Türk futboluna yapmış olduğunu katkılardan da öte önemli bir insandı. Hepimizin örnek aldığı biri. Herkes onu Fenerbahçe ile özdeşleştirdi. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım ve Yöneticiler de bugün burada bizleri yalnız bırakmadılar ve çok teşekkür ederiz. Bundan sonra da Lefter’i örnek almaya devam edeceğiz. Herkese teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Adalar Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu’nun ardından söz alan Genel Sekreterimiz Talat Yılmaz ise, Efsanemiz Lefter Küçükandonyadis’in Türk futboluna mal olmuş bir insan olduğunu, bundan sonraki süreçte Lefter gibi isimlerin Türk futbolunun daha da ileriye gitmesine katkı sağlayacağını belirtti.

Anadolu Kulübü’nde gerçekleştirilen belgesel gösterimi öncesinde FB TV’ye konuşan Lefter Küçükandonyadis’in torunu Özlem Katmer duygularını,  "Öncelikle bizi yalnız bırakmayan Başkanımız Aziz Yıldırım’a, Yöneticilerimize ve herkese teşekkür ederim. Çok güzel bir etkinlik oldu. Son dönemlerinde özellikle de maçlarda heyecanlanırdı. Fenerbahçe’yle son zamanlarına kadar iç içe yaşadı. Fenerbahçe onun hayatının bir parçası idi. Kendisini göremeyen genç arkadaşlar da ona sevgiyle bağlıydı" şeklinde ifade etti.