17.01.2014

Lp Salo 0-3 Fenerbahçe

Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız, Bayanlar CEV Cup  Ana Tur Çeyrek Final ilk maçında Finlandiya temsilcisi LP Salo ile karşı karşıya geldi. Salohalli SALO Spor Salonu’nda oynanan müsabakadan Sarı Melekler 3-0’lık galibiyetle ayrıldı. Fenerbahçemiz, bu  sonuçla 22 Ocak 2014 tarihinde İstanbul’da oynayacağı rövanş maçı için avantaj yakalayan takım oldu.


CEV Cup’ta finale emin adımlarla ilerleyen Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız, LP Salo karşısında özellikle son iki sette ortaya koyduğu oyunla mücadeleden 3-0 galip ayrıldı.


Karşılaşmanın ilk setine; Glass, Seda, Eda, Bauer, Aneta, Kim ve libero Merve altılısıyla başlayan Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız teknik molalara 8-7 ve 16-13 geride girdi. İkinci teknik molanın ardından Seda ve Eda'nın üst üste bulduğu sayılarla seti 22-25 önde tamamladı.


İkinci sette ise ilk settekine oranla rakip üzerindeki ağırlığını daha fazla hissettiren Sarı Melekler, ilk teknik molaya 4-8 önde giren taraf oldu. Molanın ardından rakibin toparlanmasına izin vermeyen Takımımız, rakip ile arasındaki sayı farkını açarak skoru 5-12’ye getirdi. Setin devamında ise ikinci teknik molaya 10-16 önde giren Fenerbahçemiz, setin sonlarına doğru 12-23’e getirdiği skoru, 13-25’te noktalayarak, rakip karşısında 2-0 öne geçti.


Müsabakanın üçüncü setinde ise rakibin bütün direncini kıran Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız, 2-8 ve 6-16 gibi farklı skorlarla teknik molalarına önde girdiği seti 16 sayı farkla (9-25)  kazanarak, karşılaşmadan 3-0 galip ayrıldı.