13.06.2011

"maç Kiran Kirana Geçecek"

Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş, final serisinde 3-1 öne geçtikten sonra adeta şampiyon ilan edildiklerini, böyle bir havanın yaratılmasından hoşnut olmadıklarını söyledi. Son düdük çalmadan hiçbir şeyin belli olmayacağını belirten Karakaş, yarınki maçta da son derece dikkatli olmaları gerektiğini vurguladı.

Kıran kırana geçecek

Fenerbahçe Ülker ile Galatasaraş Cafe Crown arasındaki final serisinin 5. maçı öncesı açıklamalar yapan Nedim Karakaş, toplamda dört galibiyete ulaşacak takımın şampiyon olacağı final serisinde 3-1 önde olmalarının önemli olmadığını belirterek, "Ancak Galatasaray’ın havlu atıp, teslim olacağını düşünmüyorum. Finalin beşinci maçı yine kıran kırana geçecek. Cumartesi günü oynanan maçtan sonra yaratılan hava hoş değil. Tüm kamuoyu bizi şampiyon ilan etti. ’Seri 3-1 oldu, kendi sahasında da yener’ diye bir hava yaratıldı. Böyle bir şey yok. Dördüncü galibiyete ulaşmadan, son düdük çalmadan bir şey belli olmaz. Yarınki maçta da son derece dikkatli olmamız lazım. Önemli olan bizim ne yapacağımız. Kendi oyunumuzu oynadığımız maçlarda rakip kim olursa olsun yendik. İstediğimizi sahaya yansıtamadığımız maçlarda ise sıkıntı yaşadık veya yenildik" dedi.

Son dakikaya kadar desteklesinler

Fenerbahçe seyircisinin her zaman olduğu gibi yine takımı yine ateşleyeceğine inandığını belirten Karakaş, "Oyuncularımız taraftarla bütünleşip, önemli sonuçlar alıyor. Taraftarlarımızdan sükunet içinde, takımı son dakikaya kadar mağlupmuşuz gibi desteklemelerini istiyoruz. İnşallah yarınki maçta da seyircilerimizle bütünleşip, şampiyonluk kupasını kazanırız" dedi.

Tomas ve Kinsey’in durumu belli değil

Final serisinin dördüncü maçında sağ el serçe parmağından sakatlık yaşayan Marko Tomas’ın yarın oynayıp, oynamayacağı maç saatinde belli olacağını belirten Karakaş, "Kontrolde kırık çıkmadı. Maça yetiştirmeye çalışacağız. Eğer antrenörümüz ihtiyaç duyarsa Kinsey’i de oynatabilir. Tomas da Kinsey de şu anda yüzde yüz sağlam değil. Maç saatinde durumları belli olur" dedi. Öte yandan Karakaş, maçtan sonra hastalanan Ömer Onan’ın tedavisinin devam ettiği, milli oyuncunun yarınki maçta forma giyebileceğini de sözlerine ekledi.