Maçin Oyuncusu Alex De Souza

16.05.2012

Maçin Oyuncusu Alex De Souza

Fenerbahçemiz ile Bursaspor arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası final maçında kaptanımız Alex de Souza maçın adamı seçildi.

"Maçın oyuncusu" basın mensuplarının oylarıyla Alex de Sozua oldu. Karşılaşmada atılan 4 golün üçünün asistini yapan Alex, bir gole de imza attı. Brezilyalı oyuncuya plaket verildi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Alex, "İlk finalimi Galatasaray'a karşı oynamıştım. Beşiktaş'la iki maç yaptım daha sonra. İlkinde maç kafa kafaya gidiyordu, uzatmada kaybettik. Öteki maçta Beşiktaş üstündü. Sonra Trabzonspor'a karşı oynadım. Trabzonspor bize karşı iyiydi, kazandı. Bugünkü maçta rakipten daha iyi olmamız gerektiğini söylemiştim. Hiç şüphesiz rakibimizden çok üstün oynadık ve hak ettiğimiz kupayı kazandık" dedi.

Galatasaray maçında yedek bırakılması ile ilgili soru üzerine kaptan, "Galatasaray maçı geride kaldı bizim için. Hoca beni yedek oturtacağını söylediğinde, yedek kulübesinde de olsam, statta da olsam sonuna kadar desteğimi vereceğimi söylemiştim. Maçı kazanamadık, dolayısıyla şampiyonluğu kazanamadık. Çok üzüldük ama o an öyle olması lazım. Şimdi sahadaydım, kazandık. Geçmiş geçmişte kaldı" diye konuştu.

Türkiye Kupası'nın önemide değinen Alex, "Yaklaşık 30 senedir kazanılamayan kupa herhangi biri için, kulübe emek verenler için önemliydi. Bunu kazandığımız için mutluyuz. Bu takımın 3 Temmuz'dan bu yana neler yaşadığını içeride yaşayanlar bilir. Dışarıdan bakıldığında anlaşılmayabilir. Neler çekildiğini yaşayanlar bilir. Sonuç ne olursa olsun, bu takım için emeğini veren herkes, bu camiada olan herkes büyük bir tebriği ve teşekkürü hak etmiştir" şeklinde konuştu.