Mahkeme Tahliye Taleplerini Bugün Karara Bağlayacak

24.02.2012

Mahkeme Tahliye Taleplerini Bugün Karara Bağlayacak

Başkanımız Aziz Yıldırım ve yöneticilerimizin de yargılandığı tarihi davada 8. duruşma günü Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda başladı. Tutuklu sanıklardan Mali İşler Koordinatörümüz Tamer Yelkovan da savunmasını verdi. Mahkeme heyeti tüm sanıkların savunmasını aldıktan sonra günün sonunda tahliye taleplerini karara bağlayacak.

Özel Yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Başkanımız Aziz Yıldırım, Asbaşkanlarımız İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu ile Amatör Şubeler Koordinatörümüz Cemil Turan'ın dün savunmalarını vermesinin ardından bugün de Mali İşler Koordinatörümüz Tamer Yelkovan savunmasını mahkeme heyetine sundu. Duruşmayı izleyenler arasında yöneticilerimiz de bulunuyor. Mahkemede herkesin savunmasının alınması için savunmalar kısa tutuluyor. Daha önce bugün için tahliye taleplerini değerlendireceğini açıklayan Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, "Bize 4-5 saat zaman verirseniz, hayırlı bir karar alabiliriz" dedi.

Tamer Yelkovan'ın savunması

Savunmasında kovuşturma sırasında Emniyet'te ağır küfür, hakaret ve darba maruz kaldığını ifade eden Mali İşler Koordinatörümüz Tamer Yelkovan, suçlamaları kabul etmediğini söyledi. Yelkovan "Fenerbahçe yönetimi adına işçi statüsünde çalışan birisiyim. Kulüp adına karar alma yetkim yoktur" dedi. Fenerbahçe gibi büyük kulüplerde paranın çok önemli olduğunu ifade eden Yelkovan, "3 ayda bir denetleme yapılır. Günlük 1.5 milyon TL paranın çeşitli şekilde akışı vardır. Günde en az 45 görüşme yaparım, bunların yüzde 90'ı işlerle ilgilidir. Bu da dinlenmeye başladığımdan itibaren en az 4 bin görüşme yapar. Ben başkan ve yöneticiler dışında kimseyle görüşmedim" dedi.

Emniyette ifade sırasında darp edildiğini söyleyen Yelkovan'a Başkan Ekinci, "Avukatın var, neden şikayetçi olmadın?" diye sordu. Yelkovan ise bu soruya "Bunlar ilk kez başıma gelen olaylar" yanıtını verdi. Hakim Ekinci Yelkovan'a, İlhan Ekşioğlu'na "Ayşe tatile çıksın" sözleriyle neyi kastettiğini sordu. Yelkovan ise bunu emniyette sorduklarında darp edildiğini böyle bir şey söyleyip söylemediğini hatırlamadığını söyledi. Yelkovan, "Emniyette rahat ifade veremedim, darp edildim. Hukuka aykırı hiçbir iş yapmadım, talimat da almadım. Örgüt üyesi değilim. Ne şike yaptım ne de dolandırıcılık, suçlamaları kabul etmiyorum. Tahliyemi talep ediyorum" diye konuştu.

Duruşma, diğer sanıkların savunmalarıyla devam ediyor.