Mahmut Uslu: "alin Terimizle Şampiyon Olduk"

20.06.2014

Mahmut Uslu: "alin Terimizle Şampiyon Olduk"

Kulübümüz Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın elde ettiği şampiyonluğun ardından bir basın toplantısı düzenledi.


Düzenlenen basın toplantısında Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu şu açıklamalarda bulundu:


“Basketbolcularımız maalesef oynamadan, maç yapmadan bugün alınlarının akıyla şampiyon oldular. Ben Galatasaray camiasıyla ilgili konuşmak istemiyorum. Ama Galatasaray yönetimiyle ilgili yöneticilerle ilgili konuşmak istiyorum. Galatasaraylı yöneticiler maalesef kulübü yönetemeyen kişilerden oluşuyor. Bu yaşanan olay yüzyılın yüz karasıdır. 17 maçta 1 maç kaybetmişiz. Bugün de yenerek şampiyon olurduk.”


Basın toplantısında Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Bir 17 Haziran diye tutturdular. Onların en büyük problemi 17 Aralık’tır. 17 Aralık’tan sonra dengeleri bozuldu. O tarihten sonra bu hale geldiler. Bizler 3 Temmuzları da yaşadık. Allah rahmet eylesin Osman Solakoğlu gibi Federasyon Başkanları vardı ama şimdi işler değişti. Başka Başbakanlar ve Bakanlar vardı ama şimdi işler öyle değil. O dönemler öyleydi.  Şimdi yeni Hükümet, yeni Başbakan ve Bakanlar var. Burası yeniçeri ocağı değil, hakem değiştireceğim ben posta atacağım, verilmeyen cezaları vereceğim dönemi geçti, bunları anlayamıyorlar ve yanlış işler yapıyorlar. Türk sporu adına yanlış yapıyorlar. 3 Temmuz geçti, bitti. Şimdi ise 17 Aralık yaşandı, herkesin foyası çıktı, kumpasçılık bitti, paralelciler ortaya çıktı. Bugün bir milat.”


Mahmut Uslu, deplasmanda oynadığımız müsabakalarda yaşanan olaylara dikkat çekerken şu açıklamada bulundu:


“Kız basketbol maçında başkanlarının değimiyle ‘arkasını duvara ver’ diye söylediler ama bunları yazmıyorsunuz.   Bizi orada darp ettiler, yumruk attılar, hakaret ettiler… her şey yapıldı. Bıçak ve kurşun mu yemeliydik. Bize operasyon yapıldı, yazmadınız unutuldu. İki maç NBA standardında mı yönetildi, öyle mi? Federasyon Başkanı açıklıyor: Ben 1000 düdük çalındı, 1 tane yanlış var.  Hayır, yanlış söylüyor. Maçlara gelmiyor, o yüzden bilmiyor. Bize 22 yanlış düdük çalındı. Ama yine Türk sporu ve basketbol için sustuk.


Başkanımız Aziz Yıldırım’la birlikte amatör branşlara çağ atlattık. Büyük emekler verdik. Final serisinde ne oldu 2-0 öne geçtik ancak daha deplasmanda oynadığımız 1.maçta operasyon yaptılar, seyirciler taşkınlık yaptı ve ama yazılmadı. 2-2 oldu. Ülker Sports Arena’da oynanan maçlarda hiç bir sorun yaşanmadı. Ben oturuyorum ve bana ‘pantolonunu indirdi’ diyen bir adam hakkında hiçbir şey yazılmadı. Bizler sporcuyuz ve spordan geldik. Ölene kadar da devam edeceğiz. Türkiye’de çok şeyler değişti. Galatasaraylılara sesleniyorum. Bana yumruk atıldı. 11 Galatasaraylı eski yönetici aradı ama yönetimden özür dahi gelmedi. Sonra dediler ki ‘bize kötü muamele yapıldı, ne yapıldı? İyi bir şekilde ağırlandılar. Abdi ipekçi’de oynanan son maçtan sonra bizim otobüsümüz taşlandı, bunlar hep göz ardı edildi. Türkiye’de her şey değişiyor ve bu da değişecek. Doğruları yazın. Bizim de yanlışımız varsa söyleyin. Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı alın teriyle şampiyon oldu. Futbolda haftalar önce şampiyon olduk diye bunlar yapılıyor. Bizi yenemeyecekleri için bu olayları yapıyorlar.”


Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım’ın Stadımızda düzenlediği basın toplantısında kullandığı ‘biz kimsenin kişiliğiyle uğraşmayız, bu zihniyet varsa o görevde kalamaz’ şeklindeki sözlerin yanlış yorumlandığına da dikkat çekti. Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz,"Aziz Yıldırım kimsenin kişiliğiyle uğraşmadı, uğraşmaz da. Aziz Yıldırım ‘bu zihniyet olduğu sürece yaşatmayız’ dedi. Başka nedenlerle bu zihniyet varsa o görevde kalamaz demek istedi.  Ergin Ataman bana dönüp sırıtarak konuşma yapıyor, kendisi suç duyurusunda bulundum ve tazminat davası açtım. O benim muhatabım değil. Ben Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Genel sekreteriyim, Yöneticisiyim. Onunla bir işim yok. Ergin Ataman bana denk değil. Herkes bilmelidir ki biz o zihniyetteki insanlarla mücadelemize devam edeceğiz. A Milli Takım ile ilgili söyleyecek bir sözüm yok şu anda şampiyonluğumuzu kutluyoruz” dedi.


Mahmut Uslu sözlerini şu şekilde noktaladı:


“Federasyonla ilgili tavrımız da net. Biz kadın basketbol maçında sustuk. Ben yumruk yedim ama sustum. Bana yumruk atan şahıs da 6222 sayılı kanundan yargılanıyor.  Federasyonlar bu işe sahip çıkacak. Ben Federasyonda görev yaptığı dönemde Benim dönemimde öyleydi. Her şeye karışacaklar. Gerekli şeyleri de bana değil Federasyon yetkilisine soracaksınız.”