Mahmut Uslu: "birlik Olursak, Bizi Engelleyecek Güç Yok"

28.11.2014

Mahmut Uslu: "birlik Olursak, Bizi Engelleyecek Güç Yok"

Kulübümüzün Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Fenerium Ortaköy Mağazamızın açılışında FB TV’ye gündemdeki konularla ilgili açıklamalar yaptı.

 

İlk olarak sabah İstanbul Valisi Vasip Şahin’e gerçekleştirdikleri ziyareti değerlendiren Mahmut Uslu, "Sayın Vali’yi epeydir ziyaret etmek istiyorduk. Bütün Yönetim Kurulu ve Başkan, gittik ziyaret ettik. Olumlu bir görüşme oldu. Biz kendisinin İstanbul’a vali olması nedeniyle bir görüşme yaptık. Sayın Valimizin İstanbul’a çok büyük hizmet vereceğine biz inanıyoruz" dedi.

 

Resmi Sitemizden yayınlanan ve rakip sahalarda futbolcularımıza yönelik tezahüratların ve bu konuda yapılacakların dile getirildiği açıklamanın sorulması üzerine Mahmut Uslu, "Çok yanlış işler oluyor. Biz sportif olarak mücadele ediyoruz ama sportif mücadelenin dışında da bazı şeyler oluyor. Biz bu tür şeyleri anlayamıyoruz. Yani hiçbir şey olmadan yeni kanunlar çıkarıyorlar. Yeni yeni bir takım yönetmelikler yayınlıyorlar. Ama bunların hiçbirinin; normal pratikte geçerliliği olmayan şeyler de yapılıyor. Bunlar kamuoyunda maalesef yanlış da anlaşılıyor. Biz güçlü, birlikte olduğumuz müddetçe, bizi engelleyecek herhangi bir güç görmüyoruz Fenerbahçe olarak. İnşallah bu sene de başarılı bir sezon geçireceğiz. Bir de biz her branşta şampiyonluğa oynuyoruz. Bu kolay iş değil. Tabii ki insanlar bize rakip çıkıyor, bize karşı, bizim şampiyon olmamamız için uğraşıyorlar. Ama biz birlikte olduğumuz müddetçe bunların üstesinden geliriz" diye konuştu.

 

Fenerbahçe’nin Eskişehirspor maçı ile birlikte e-bilet’e geçmesi hakkında ise Mahmut Uslu, "Evet e-biletin uygulamasına biz de geçiyoruz. Kısa dönemde bu problemler oldu, oluyor. Ben e-biletin, Passolig’in oturabileceğine inanıyorum. Biliyorsunuz biz yalnız kart parası vererek, kendi taraftarımıza bir ek yük getirmeden bu işlere girdik. İnşallah eğrisi, doğrusu ayrılacak şekilde bir sistem oturtturulur ve devam eder. Ben daha iyi olacağına inanıyorum. Futbolun seyircisinin azlığı veya çokluğu değil; futbolun seyircisi her zaman iyi olur. Ancak bu aksaklıkları giderdiğimiz zaman daha da büyür futbol seyircisi" ifadelerini kullandı.