Mahmut Uslu: "bizi Engelleyemeyecekler"

01.12.2013

Mahmut Uslu: "bizi Engelleyemeyecekler"

Yöneticilerimizden Mahmut Uslu, Beşiktaş maçının ardından yaşananlarla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.Türkiye ligini domine eden Fenerbahçe'yi istemediklerini belirten Mahmut Uslu, "Yeni yönetime girdikten sonra başka bir toplantı yapacaktım ama nasip bu akşam konuşmaya geldi. Türkiye ligini domine eden Fenerbahçe'yi arkadaşlar istemediler" dedi.

 

Fenerbahçe'nin 1 gol ve 2 penaltısının verilmediğini ifade eden Mahmut Uslu, "Lig biraz neşeli, eğlenceli olsun istediler. Türkiye'nin yurt dışındaki medarı iftarı maçlar yöneten hakemimiz ve hakemlerimiz açık ve net olarak bir tane gol iki tane penaltıyı vermediler. Türkiye'ye çok hayırlı olsun. Ama biz bu işin peşini bırakmayacağız. Futbolcularının emekleri, terleri daha evvel nasıl başka nedenle çalındıysa şampiyonluğa giden takımlarına bir çelme taktılar. Bizi engelleyemeyecekler. Bunu çok net bir şekilde söylüyorum. Bir maç katledildi. Fenerbahçe dimdik ayakta. Bu farkı da arttıracaktır. O güçtedir. Golü iptal eden yan hakem ve orta hakem, bizim kırmızı kart gören oyuncumuzun probleme bizim problemiz. Onun da gereğini yönetim kurulu olarak yapacağız. 10 kişiyle 2-1 öne geçip ondan sonra 3-2 mağlup durumu gelip bu hallere gelmek; bu çocuklara hakikaten tebrik etmek lazım" diye konuştu.

 

Mahmut Uslu, Fenerbahçeli taraftarları tahriklere gelmedikleri için tebrik ederek, "Maçta hakem hataları olabilir. İki tane penaltı bir gol verilmedi. Bunlar biraz hakem hataları dışında oluyor" şeklinde konuştu.

 

Bu arada derbi maçta Amasya'dan gelen bir şahsın üzerinde bir takım şeylerin yakalandığını diye getiren Uslu, "Bu arkadaş Fenerbahçeli değildir. Bunu da bizim üzerimize yıkmaya çalışacaklardı. Yeter ayıp diyorum. Bu ayıbı nasıl hallederler bilemem. Amasya'dan gelen kişi de Fenerbahçeli olmadığını itiraf etmiştir" dedi.