Mahmut Uslu: "hocamiza Ve Oyuncularimiza Güveniyoruz"

11.01.2014

Mahmut Uslu: "hocamiza Ve Oyuncularimiza Güveniyoruz"

Kulübümüz Genel Sekreteri Mahmut Uslu, takımımızın çok hırslı ve istekli çalıştığını belirterek, "Hocamıza ve oyuncularımıza güveniyoruz" dedi.


Antalya’da takımın kamp yaptığı otelin sahasında basın mensuplarının karşısına geçen Mahmut Uslu, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.


Öncelikle olarak kamp sürecine değinen Genel Sekreterimiz Mahmut Uslu, "Takım, yaklaşık 7 antrenman yapmış vaziyette. Yarın sabah antrenman yapıp akşam da maç oynayacaklar. Bence çok iyi durumdalar. Çok hırslı çalışıyorlar. İnşallah puan farkını 8’den 16’ya çıkarma hedefimiz var. Aslında daha fazla da yapabiliriz. Ben ilk devre 11 puan düşünüyordum. Çünkü hem hocamıza hem de oyuncularımıza çok güveniyoruz" diye konuştu.

 

Yargı süresi içinse Mahmut Uslu, "Fenerbahçe Kulübü, kongre üyeleri ve taraftarları, özellikle de taraftarlarının ne kadar haklı oldukları çıktı ortaya. Gaz yediler, sopa yediler. 3 Temmuz’la ilgili yürüyüşlerde değil; mayıs ayında Galatasaray’ın şampiyonluk maçından sonra olan olaylarda da. Bu taraftarı unutmak mümkün değil. Kongre üyelerimizi, divan kurulu üyelerimizi de unutmak mümkün değil. Önemli şeyler olmuş. Biz bu kadarını tahmin edemiyorduk. İnşallah Başbakanımızın söylediği gibi yeniden yargılanma yolu açılır ve yeniden yargılanırız" dedi.

 

"UEFA ile hiçbir diyalogumuz olmadı" diyen Genel Sekterimiz Uslu, "Biz büyük bir aileyiz bir slogan değil gerçek. Biz bir spor kulübüyüz aynı zamanda Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütüyüz. Başkanımızla, kongre üyelerimizle, taraftarımızla bir olduk, dimdik durduk. Yeniden yargılama çıkarsa gereken tüm başvuruları her yere yapacağız. Şuana kadar ise UEFA ile hiçbir diyalogumuz olmadı" ifadelerini kullandı.

 

Af istemediklerini de kaydeden Mahmut Uslu, "Biz suçsuz olduğumuza inanıyoruz. Herhangi bir pislik varsa en temizi biziz." dedi.
 

Mahmut Uslu, "Kulüpler Birliğinin başkanı Aziz Yıldırım iken büyük işler yapıldı, yayın gelirleri bugünkü duruma yükseldi. Şimdi ne yapıyorlar? Son zamanda yapılan açıklamalar ortada..Yabancı sınırlaması ile ilgili kararı Fenerbahçe vermedi, Federasyon verdi. Bu kararı Fenerbahçe mi çıkardı? Kulüpler evet dediler çıktı. Gelecek sezon ’5+0+3’ denildi. Bence bu doğru değil ama biz çıkan kararlara saygılıyız. . Durup durup gündeme getiriyorlar. Bu konuda en çok zararı biz görüyoruz. Yabancı iki oyuncumuz dışarıda, 2 futbolcumuzu oynatamıyoruz. Buna rağmen dediğimiz bir şey yok. Yazboz tahtası değil" şeklinde konuştu. 
 

Taraftarlarının neden olduğu tribün olayları nedeniyle ceza sınırında olduklarını hatırlatan Genel Sekreterimiz Mahmut Uslu, sarı-lacivertli taraftarlara şu uyarıları yaptı:


"Bildiğini gibi limitteyiz. Yanlış yapılan tezahüratlar, küfür gibi olaylar başımıza çok ciddi işler açıyor. Kendini bilmez birisi tarafından dışarıdan atılan bir şey yüzünden CAS’tan daha yeni bir ceza yedik. Çok özen göstermemiz lazım. Çünkü içeride 8, deplasmanda 9 maçımız var. Birisini deplasman saymıyoruz zaten. Nasıl olsa onları orada da yeneceğiz. İçerideki 8 maçta ceza almamamız lazım."


Mevcut durumda değişiklik olmadığı sürece Kulüpler Birliği Vakfı toplantılarına katılmayı düşünmediklerini aktaran Mahmut Uslu, "Kulüpler Birliği, bir vakıftır. Bir etkisi var mı? Yabancı oyuncudan öte en az 10 önemli konu var. Vakıf, onlarla uğraşacağına başka işlerle ilgileniyor. Şu anda herhangi bir değişiklik olmadığı sürece katılmamayı düşünüyoruz" şeklinde devam etti.

 

Transfer hakkında gelen soruları da yanıtlayan Genel Sekreterimiz Mahmut Uslu, "Yabancı oyuncu transferi diye bir şey olamaz. Mevcutları halledemiyoruz. Yerli oyuncu için bakılıyor ama yönetim olarak herhangi bir girişimimiz yok. Ersun hocanın da böyle bir şey istediğini zannetmiyorum. Bazı oyuncularımıza gayri resmi bazı teklifler var ama resmi olmadığı için açıklamak istemiyorum" diyerek sözlerini tamamladı.