Mahmut Uslu'nun Açiklamalari

15.07.2015

Mahmut Uslu'nun Açiklamalari

Kulübümüz Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Profesyonel Futbol Takımımızın Dnipro’yla yapacağı hazırlık maçı öncesi önemli açıklamalar yaptı.

15 günlük süreçte Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarına hazır olacaklarını söyleyen Uslu, “Bir önemli maça daha çıkıyoruz. İnşallah 15 gün içerisinde hazırlanırız ve elemeleri geçmek için adımları atarız. Özellikle hem Türkiye’nin hem Fenerbahçelilerin bayramını kutlamak için bir arada toplandık. Herkesin bayramı kutlu olsun” dedi.
 

Mahmut Uslu: “Elimizden geldiği kadar daha kaliteli, daha iyi oyuncular transfer etmeye çalışıyoruz”

Taraftarlarımıza, kombineye verdikleri ilgi dolayısıyla teşekkür eden Mahmut Uslu, “Sizin aracılığınızla birkaç konuda taraftarlarımıza teşekkür etmek istiyoruz çünkü bugüne kadar son 3 günde ortalama 2000, 2200 kadar kombine satılıyor. Bu, bugüne kadar Fenerbahçe tarihinde olmamış bir şey. Buradan şunu söyleyeceğim; birçok insan yorum yapıyor. Bu tamamen Fenerbahçe Kulübü’nün Başkanı, Yönetimi ve büyük taraftarı sayesinde oluyor. Dışarıdan yardım veya herhangi bir şey almadan yapıyoruz. Hakikaten onlara bir kez daha teşekkür etmek gerekiyor. Bayramın 1. günü hariç kombine satışlarımız devam edecek. Gördüğünüz gibi artık bilet fiyatlarını yükseğe çekmek mecburiyetinde kalıyoruz. Avrupa’da hemen hemen en ucuz ülke biz kaldık. Fakat takımdaki oyuncuların durumunu görüyorsunuz. Elimizden geldiği kadar daha kaliteli, daha iyi oyuncular transfer etmeye çalışıyoruz. İnşallah da antrenörümüzle beraber başarılı olacağız” ifadelerine değindi.
 

Mahmut Uslu: “Çok kısa zamanda forma reklamıyla ilgili bir açıklama yapacağız”

Forma göğüs reklamıyla ilgili resmi bir görüşme olmadığını belirten Uslu, “Bazı konuşmalar ve teklifler geliyor. Bunlar değerlendiriliyor. Çok kısa zamanda bunlarla ilgili bir açıklama yapacağız çünkü Fenerbahçe Futbol A.Ş., Sportif A.Ş. halka açık bir şirket. Hatta Sermaye Piyasası Kurulu’ndan da (SPK) bu sorular soruluyor. Şu anda resmi herhangi bir şey yok. Geçen sene formayla ilgili söylüyorum, reklam vermedik. Bizim değerimiz daha yüksek olarak yorumluyoruz, bu yüzden daha düşük değerlerde vermek istemiyoruz. Fenerbahçe taraftarı da bunu biliyor, takdir ediyor. Geçen sene 1 milyon forma hedefiyle çıktık, yaklaşık evvel ki senelerden % 25-30 daha fazla sattık. Eskiden biliyorsunuz taraftar formaları da vardı, onun dışındakileri söylüyorum. Statla ilgili resmi bir görüşme yok. Bazı teklifler var, değerlendiriliyor. Herhangi bir şekilde daha görüşme başlamadı” şeklinde konuştu.
 

Mahmut Uslu: “Biz kurşunlamayla ilgili hukuksal boyutunda işin peşini bırakmış değiliz”

Galatasaray’ın satışa çıkardığı, Takımımıza yapılan kurşunlanma olayını hatırlatıldığı söylenen tişörtle ilgili sorulan soruya Mahmut Uslu, “Biz son zamanlarda kendi işimize, telaşımıza bakıyoruz. Çok ciddi transferlerle uğraşıyoruz. Bunun parasının bulunması, teminatların yollanması… Bir bakıyorsunuz Beşiktaş kulübü bir konuşma yapıyor, bir bakıyorsunuz Galatasaray’ın antrenörü konuşma yapıyor. Bunlarla ilgili tabi taraftarımızda çok büyük tepkiler var. Bizim puan durumumuz ve yükselişimiz ortadaydı. Bu tür şeyleri yapmanın ve hatırlatmanın yanlış olduğunu zannediyorum. Bunun gereğini yapacağız ancak kim akıl verdiyse, bu yanlışı neden yaptıklarını, kendi kendilerini yargılamaları lazım. Bunlar çok yanlış şeyler. Biz zaten kurşunlamayla ilgili hukuksal boyutunda işin peşini bırakmış değiliz. Hala devletimizden bunun cevabını bekliyoruz. Sizlerde otobüsün arkasındaydınız bizim gibi. Allah korusun hepimize bir şeyler olabilirdi. Biz yeni bir sayfa açmaya çalışıyoruz, hukuki boyutuyla ise ilgiliyiz. Galatasaray kulübüde bu konuda herhalde bir takım araştırmalar, soruşturmalar yapabilir” cevabını verdi.
 

Mahmut Uslu: “Yalnız Fenerbahçe’ye değil, Türk Futbolu’na çok faydalı olacaktır”

Robin van Persie transferiyle ilgili konuşan Mahmut Uslu, “Robin van Persie 6 milyon civarındayıdı. 6 milyon dolara aldık. Kendisi oradan 14 milyon brüt alıyor, 225 bin pound galiba. Ondan daha düşük bir ücretle, çünkü biz 3 senelik kontrat yaptık, onun 1 senesi kalmıştı galiba, bu şekilde transfer edebildik. Başka bir kulübün görüşme yapıp yapmadığını da bilmiyorum. Bizim böyle bir duyumumuz da olmadı. Basının haricinde duyumumuz olmadı. 7-8 kulüp peşindeydi, çok büyük kulüplerde vardı. Yalnız Fenerbahçe’ye değil, Türk Futbolu’na çok faydalı olacaktır” diye konuştu.

 
Mahmut Uslu: “Transferi kapattık diye bir şey yok”

Transfer süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan Uslu, “Transferi kapattık diye bir şey yok. Bizim Hedef 1 Milyon Üye projemiz de hızlandı. İnşallah rayına oturacak. Hoca daha takımı doğru dürüst göremedi. Hocamız bakacak, herhangi bir şey olursa, imkan olursa ki istenen oyuncuyu hemen almakta kolay olmuyor. İstek olursa olur. Kesinlikle orta sahaya oyuncu alınacak diye bir şey yok” dedi.

Profesyonel Futbol Takımımızdan ayrılacak isimlerin mutlaka olacağını ifade eden Uslu, “Herhalde önümüzdeki hafta böyle bir karar alacaklar, Salı veya Çarşamba günü. Çünkü o arkadaşlarında kendi yollarını çizmeleri gerekiyor. Şu anda bize gelen böyle bir teklif yok.” şeklinde konuştu.
 

Mahmut Uslu: “. Bizim hedefimiz, burayı 70-80 bin üyeli ve yalnız üyelerin girebileceği bir kulüp haline getirmek”

Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu sözlerini şu şekilde noktaladı: “Biz buranın patronuyuz. Bizi Fenerbahçe Kongre Üyeleri seçiyor. Biz her yere gireriz. Biz kurumsal olmaya çalışıyoruz. Daha evvel CEO vardı, imza törenlerine o çıkıyordu. Şimdi Sportif Direktörümüz var o çıkıyor. Bütün branşlarda bunu yapmaya çalışıyoruz. Artık basketbol da futbol gibi oldu. Ciddi paralar ödeniyor. Bu sene Fenerbahçe Ülker olarak değil, 1 Ağustos itibariyle Fenerbahçe olarak izleyeceksiniz. Onların imza törenlerinde de İtalyan arkadaşımızı göreceksiniz. Biz yöneticilerin ciddi işleri var. Bizim işimiz, görevimiz bu kulübü yönetmek çünkü bu kulüp hızla gelişiyor. Bizim hedefimiz, burayı 70-80 bin üyeli ve yalnız üyelerin girebileceği bir kulüp haline getirmek. Kombine kart alanların bir çoğu üye de olmaya başladı çünkü o bilinçteler insanlar. İnşallah başaracağız.”