Mahmut Uslu Ve İlhan Ekşioğlu Gündeme Dair Açiklamalarda Bulundu

02.01.2015

Mahmut Uslu Ve İlhan Ekşioğlu Gündeme Dair Açiklamalarda Bulundu

Kulübümüz Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu ile Asbaşkanlardan İlhan Ekşioğlu gündeme ilişkin konularda açıklamalarda bulundular.


Profesyonel Futbol Takımımızın akşam antrenmanını izlemek için Can Bartu Tesislerimize giden Mahmut Uslu ile İlhan Ekşioğlu, burada Fenerbahçe Televizyonu mikrofonlarına konuştular.


Öncelikle Takımımızın yarın  İstanbul Başakşehir ile oynayacağı maça değinen yöneticiler ardından takım içindeki havaya ve son olarak da Erkan Zengin transferi ile ilgili medyada çıkan haberleri değerlendirdiler:


Mahmut Uslu:  "Bu maç veya diğer maçların hiç birinin kolay olmadığı belli. Bu maçın da çok zor geçeceği belli. İnşallah seyircimiz daha fazla gelir, taraftarımızla beraber bu maçı da alacağız. Çünkü bizin yenme mecburiyetimiz var. 4. yıldız ve bu sene şampiyon olmamız için, bu sene şampiyon olmayı mutlaka hedeflemiş vaziyetteyiz ,inşallah da olacağız. Ama kolay bir maç olmadığını da söyleyebilirim.  Çocuklara güveniyoruz. Disiplinli oynadıkları takdirde ben inanıyorum ki rahatça alacağız maçı."


İlhan Ekşioğlu: "Bu sene olmazsa olmazlarımızdan bir tanesi her sene olduğu gibi her branşta şampiyon olmak, ama futbol tabi lokomotif olduğu için çok önemli. Taraftarlarımıza geçen hafta da söyledik. Yine aynı çağrıyı tekrarlıyoruz;  bu çocuklara inansınlar, güvensinler; tribünleri doldursunlar.. Gerekeni onlar yapacak demiştik, bunun güzel örneklerinden birini geçen hafta verdiler. İnşallah bu haftada bu galibiyet serisi devam edecek. İlk yarıyı iyi bir şekilde noktalayacağımızı umut ediyorum."


Mahmut Uslu: "Son 2-3 haftadır, futbolcularımız birbirlerine kenetlenmiş takım haline geldiler.  Çünkü özellikle medyada ne yaparsanız yapın, ağzınızla kuş tutsanız; yaranamaz gibi devamlı yazılar aleyhlerinde çıkıyor.  Halbuki geçen maçta 8-10 tane gol pozisyonu var. Atamadık, futbol bazen atamıyorsunuz. Bazen de Balıkesir’deki maçtaki gibi oyuncuya çarpıyor gol oluyor, 1-0 yenebiliyorsunuz. Futbol zaten onun için çok zevkli. Ben inanıyorum bu takımdaşlıkları devam ettiği müddetçe, biz yukarılara çıkacağız. İnşallah devreyi de lider bitireceğiz."


İlhan Ekşioğlu: "Gayet iyi, hepsi her şeyin bilincinde. Gayet iyi hazırlanıyorlar. Hocamızda en iyi şekilde hazırlıyor. Ben inanıyorum bu seneyi herkesin beklediği şekilde bütün taraftarlarımızın camiamızın beklediği şekilde şampiyon olarak tamamlayacağız. Futbolcularımızda bunun bilincinde. Dediğim gibi şu an, eksik gözüken tek şey stadımızdaki taraftar. Nasıl tiyatroda boş koltuklara oyun sergilenemeyecekse, futbol da öyledir. Dolayısıyla taraftarlarımızdan tekrar rica ediyorum, kombine sahibi taraftarlarımızdan, biletle gelen taraftarlarımızdan.. Lütfen bu çocukları yalnız bırakmasınlar onlar gerekeni yapacak."


Mahmut Uslu: “Erkan Zengin’in transferi ile ilgili Eskişehirspor Kulübü Başkanı ile görüştük”


"Bizim takımımızın transfere ihtiyacı yok. İlhan Bey’e gelmiş Erkan Zengin. Sevdiğimiz beğendiğimiz bir oyuncu. Bir teklif getirdiler. Teklifte şöyle; oyuncunun alacağıyla ilgili ve kulübe verilecek belli bir şeye el sıkışmış menajeri ve oyuncu. Biz oyuncuyla görüşmedik ama menajeri böyle söyledi. Bana iletildi. Başkanla beraber değerlendirdik. Tabiki önce hocamıza sorduk. Hocamızla da bir saat evvel görüşme yaptık. Hocamız da bize yararlı olacağını söyledi. Bizde bunun üzerine resmi olarak Eskişehir Kulübü Başkanı’na siz anlaşmışsınız, el sıkışmışsınız. Bizim koşullarımız böyle, eğer bu şekilde olursa biz alabiliriz dedik. Onlarda bize oyuncunun alacaklarını yatırdıklarını söylediler. Bunu açıklamamızın nedeni, kamuoyunun bilmesinde yarar var. Çünkü spekülasyonlar yapılıyor. Dolayısıyla biz bunu bu şekilde değerlendirdik ve kendilerine ilettik. Kendileri düşüneceklerini söylediler.”


İlhan Ekşioğlu: "Futbolcu, kulübünden izinli olarak menajeri vasıtasıyla bir görüşmemiz oldu. Zaten onlar kendi aralarında anlaşmışlar. Dolayısıyla bizde teklifimizi ilettik, daha doğrusu istenen teklife cevabımızı verdik, şartlarımızı sunduk. Zannediyorum bugün, yarın haber gelir. Ona göre de netleşir veya hayırlısı neyse o olur.”