Mahmut Uslu Ve Murat Özaydinli'nin Açiklamalari

31.08.2015

Mahmut Uslu Ve Murat Özaydinli'nin Açiklamalari

Kulübümüz Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu ve Asbaşkanlardan Murat Özaydınlı, 2-1 galip geldiğimiz Antalyaspor maçı sonrası karşılaşmayla ilgili ve gündeme dair önemli açıklamalar yaptılar.


Türkiye’nin en önemli günlerinden birinin yaşandığını söyleyen Mahmut Uslu, “30 Ağustos olmasaydı belki Türkiye Cumhuriyeti kurulmazdı. Onun için Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranlara bir kez daha teşekkür etmekte yarar var” dedi.


Bugünkü maçla ilgi fazla konuşmayacağını belirten Uslu, “Bir veya üç tane penaltı var. Ama federasyon yazı yazdı, 12 tane madde. Biz de o kurallara uyarak şu tavsiye de bulunuyoruz; Yalnız biz değil Antalyaspor’a da geçmiş olsun diyoruz. Onlar da kendi bütçelerine göre çok önemli transferler yaptılar. Diğer kulüplerde çok büyük transferler yaptı. Bu oyuncuların şevkini kırmamak için haklarını vermek lazım. Pozisyon fauldü, değildi benim işim değil ama bir ya da üç tane penaltımız var, sarı veya kırmızı kart var. Antalyaspor'un 7 numarası 7 tane sarı kartlık pozisyonu var. Bizim arkadaşların yaptıkları anında verildi. Bu maçla ilgili başka uzun söyleyecek bir şeyim yok” diye konuştu.


Daha sonra gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Mahmut Uslu şu ifadeleri kullandı:


“Daha önemlisi eskiden Spor Bakanlığı yapmış Mehmet Ali Şahin’in bugünkü açıklamasını çok şaşırarak ve üzülerek izledik. Sayın Aziz Yıldırım’ı biz konuşturmadık, ben bizzat geldim, Murat’ı da aldım yanıma. Lütfen siyasetçiler siyasetlerini yapsınlar. Biz spor adamıyız siyasete girmemek için elimizden geleni yapıyoruz. Biz ahlaki durumuyla ilgili soru işareti olan Fenerbahçe formasını ve havlusuna tekme atan 12 bin tane seyirciye hareket çeken bir antrenörle ilgili konuşma yaptık. Bizim milli takım veya milli oyuncularla ilgili ki ben şahsen 20 yıl fahri olarak, onlar gibi 300 bin - 500 bin Euro alarak değil. Bu milli takımlara her kategoride hizmet eden bir insanız. Aziz Yıldırım yaklaşık olarak 18 senesini vermiş bu yönetimle beraber şu anda milli takımların her kategorisinde milli takımlara oyuncu veren bir kulüp başkanı. Mehmet Ali Şahin’in dikkatini çekiyorum. Kendisi siyasetini yapsın, bu işlere girmesin lütfen. Bilmiyorsanız tekrar edeyim; milli takımlara oyuncu vermeyenlere benzetim koalisyondaki diğer partilere benzetiyorlar. Bizi siyasete lütfen sokmayın, daha ağır cevaplar alırsınız. Çok önemli işler olur, lütfen işinize bakın. Türkiye’de her gün bir cenaze kalkıyor. Önce bunları çözün, politika yapın” ifadelerine değindi.


Şu anda milli takıma oyuncular verdiklerinin altını çizen Uslu, “O kişiyle ilgili biz açık ve net olarak söyledik. Önümüzdeki günlerde görürsünüz” dedi.


Asbaşkanlardan Murat Özaydınlı ise, “3 Temmuz’dan beri yaşananlar ortadadır. Başta Sayın Aziz Yıldırım olmak üzere Fenerbahçe Spor Kulübü’nü ısrarla siyasetin içine sokmaya çalışmışlardır. Fenerbahçe Spor Kulübü siyasetle sporu başta Başkanımzın dik duruşuyla hep uzak tutmuştur. Siyasetle uğraşanlar siyasetle uğraşsın, biz sporla uğraşıyoruz, sporumuzla uğraşalım. Yalnız 1 tek olmazsa olmazı vardır Fenerbahçe’nin ve camiasının; Türkiye Cumhuriyeti’dir. Laik, demokratik ve hukuk devleti Türkiye Cumhuriyeti’ni kollamaktır. Bunun dışında hiçbir siyasete girmeyiz ama Cumhuriyet için her türlü siyasete de gireriz. Okuyunca inanamadım. Mahmut Bey’inde söylediği gibi Başkanımız çok üzüldü ve sinirlendi. O cevap vermek istiyordu ama bizim cevap vermemiz çok daha uygun. Siyasetçiler siyasetlerini yapsınlar. Milli takımlar bizim her şeyimiz. Milli takımlar değil, bir şahıs için söylenen laflardır. Bunun altını çiziyorum. Herkes bunun ayrımını yapsın. Bu siyaseti sporla karıştıranlara şunu eklemek istiyorum; Basketbol Federasyonu Başkanıyla konuşsunlar. Ondan sonra muhalefetle, siyasetle sporu bir araya getirmeye çalışsınlar” şeklinde konuştu.