Mahmut Uslu Ve Önder Firat'tan Fenerbahçe Yandex Açiklamasi

27.08.2015

Mahmut Uslu Ve Önder Firat'tan Fenerbahçe Yandex Açiklamasi

Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu ile Asbaşkanlarımızdan  Önder Fırat maç öncesinde yayıncı kuruluşun konuğu oldu. Yöneticilerimiz öncelikle Atromitos karşısında Fenerbahçemizin favori olduğunun altını çizerken taraftarlarımızı da Fenerbahçe Yandex kullanmaya çağırdı.


Mahmut Uslu: "Takımımız kalite olarak daha iyi"

Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu, Fenerbahçemizin kalite olarak daha iyi olduğunu belirtirken, "Futbol bu. Türkiye Ligi’de aynı. Ne olacağı belli olmayan maçlar bunlar. Takımımız kalite olarak daha iyi. Saygı duyuyoruz rakibimize ama inşallah eleyeceğiz. Önümüzdeki dönemde UEFA’da bir şeyler yapmak istiyorsak hem Fenerbahçe için hem Türkiye için özellikle puan açısından, üstümüze düşen görevler var. İnşallah başarılı olacağız" dedi.


Önder Fırat: "Favori biziz"

Asbaşkanlarımızdan Önder Fırat ise, "Kaliteli bir takıma sahibiz. Favori biziz. İnşallah yolumuza UEFA’da gruplarda devam edeceğiz" diye konuştu.


Mahmut Uslu: "Yandex’le güzel bir ortaklık kurduk"

Daha sonra Yandex'le güzel bir ortaklık kurduklarını ifade eden Mahmut Uslu, "Bu sene başka oyuncular alacağız. Moussa Sow gitti, takviye yapmamız lazım. 1-2 tane daha takviye yapacağız. Önümüzdeki yıllarda nasıl yapacağımızı Başkanımız Aziz Yıldırım dün akşam anlattı. Yandex’le güzel bir ortaklık kuruldu, münhasır olarak. Fenerbahçe göğüs reklamı da bu yüzden Yandex’e verildi. Biz taraftarlarımızdan hep istedik, forma al, kombine al, Fenerbahçe kart al diye ama şimdi istemiyoruz. Biz şimdi başka arama motoru kullanma diyoruz, Fenerbahçe Yandex’i indir, önümüzdeki sene basketbolda, voleybolda özellikle futbolda bütün taraftarlarımız gelecek, şu oyuncuyu istiyoruz diyecek ve biz alacağız. Onlar hiç para vermeden sadece arama motorlarını Yandex yapacaklar. İnandık ve Yandex’le ortaklık kurduk 3 yıl. Biz gidersek, başka bir yönetim gelirse de anlaşmamız devam edecek çünkü karar alacağız" şeklinde konuştu.


Önder Fırat: "Bu iş birliği kararını alırken, tek güvencimiz büyük taraftarımızın itici gücüydü"

Bu iş birliği kararını alırken tek güvencelerinin taraftar olduğunun altını çizen Asbaşkanlarımızdan Önder Fırat ise, "Sayın Başkanımız ve yönetici arkadaşlarımızın kararı ile Fenerbahçe Yandex iş birliğine gittik. Büyük bir proje. Taraftar odaklı, bu iş birliği kararını alırken, tek güvencimiz büyük taraftarımızın itici gücüydü. Çok iyi gidiyor. Daha bir hafta olmasına rağmen şu anda 350 bin kişiyi aşan taraftar grubumuz FenerbahçeYandex Browser’i indiriyor, kullanıyor. Ortalama her gün 1.5 milyonun üzerinde arama yapıyor. Bu bizim beklentilerimizden üstünde. Beklentilerimizi daha da arttırdık. Daha önce 1 milyon FenerbahçeYandex Browser kullanıcısı ümit ederken şimdi biz bunu 2 milyon, 2.5 milyona çıkardık. Sayın Başkanımızın da söz verdiği gibi taraftarımızın istediği dünya yıldızı futbolcu, ya da futbolcuları bu projeyle takıma kazandırmayı amaçlıyoruz. Taraftarımıza çok teşekkür ediyorum." ifadelerine değindi.


Mahmut Uslu: “Asıl patlama 18 Eylül’de olacak”

Asıl patlamanın 18 Eylül’de olacağını söyleyen Mahmut Uslu, “Yaklaşık 350 binin üzerinde bir rakama geldik. Türkiye’de internet kullanıcısının yüzde 75’i mobil kullanıyor. Eylül ayının 18’inde mobil indirecekler. Asıl patlama o zaman olacak. 350 bin dediğimiz interneti sadece bilgisayardan kullanıyor. Fenerbahçe taraftarı, Fenerbahçe sempatizanı, tüm çalışan insanlar her sabah çay içerken Fenerbahçe Yandex’i indirip aramalarını oradan yaparlarsa... Biliyorsunuz Yandex kaliteli bir arama motoru oldu . Bizim doğumuzdaki ülkelerde yüzde 75-80 civarında kullanılıyor. Bizde yüzde 5 civarında kullanılıyor. İnanıyoruz ki bu rakamı yukarılara çıkaracağız. Mobile geçince işler daha kolay olacak. Biz şimdiden 3 milyonlara çıkarttık” dedi.


Önder Fırat: "Mobil uygulama ile hedefleri 5’e 10’a katlayacağız"

Önder Fırat ise, "Şimdi taraftarımızdan FBYandex Browser’i indirmeyenler de indirsin. Bol bol arama yapsınlar, kulübüne destek olsunlar. Mobil uygulama ile hedefleri 5’e 10’a katlayacağız. Dünya yıldızlarını bu sayede getireceğiz. Taraftara güveniyoruz, bundan sonrası taraftarın" diye konuştu.


Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu son olarak, "Yılbaşında bu hedefleri bulursak Messi’nin menajeriyle görüşmeye başlarız. Para olunca çok kolay bu işler" dedi.