Manisaspor Maçi Hazirliklari Başladi

13.01.2012

Manisaspor Maçi Hazirliklari Başladi

Fenerbahçemiz, Spor Toto Süper Ligi’nin 20. Haftası’nda 16 Ocak Pazartesi günü, Manisa 19 Mayıs Stadı’nda, Manisaspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına, bugün öğle saatlerinde Can Bartu Tesisleri’nde yaptığı basına kapalı antrenmanla başladı.

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman yönetiminde saat 14.00’te başlayan antrenman, 1 saat 30 dakika sürdü. Konya Torku Şekerspor maçında oynayan oyuncularımız rejenerasyon çalışmasıyla antrenmanı tamamladı. Diğer oyuncularımız ise, alt sahada yapılan koşunun ardından çalışmalarını üst sahada 5’e 2 top kapma ve pas çalışmalarıyla sürdürdü. Antrenman hücum ve defans organizasyonlarının ardından dar alanda yapılan çift kale maçla antrenman noktalandı.

Öte yandan dün oynanan maçta sakatlanan kaptanımız Alex’in sağ diz iç yan bağında kısmi yırtık tespit edildi. Oyuncumuzun tedavisine başlandı. Dünkü maçta yüzüne top isabet etmesinin ardından baş dönmesi şikayetiyle Universal Çamlıca Hastanesi’nde beyin tomografisi çekilen Özer Hurmacı’da ciddi bir bulguya rastlanmadı. Futbolcumuz günü dinlenerek geçirdi. 

Ayağında ağrıları olan Gökhan Gönül ve sırt ağrısı olan Caner Erkin tedavi oldu. Sol arka üst adalesinde zorlama tespit edilen Bekir ise tedavi oldu. 

Bağırsak enfeksiyonu geçiren Emre Belözoğlu antrenmana katılmadı. Hafif sakatlıkları bulunan Selçuk Şahin ve Semih Şentürk özel program uyguladı.

Ayrıca U18 Milli Takımı’ndan gelen Recep Niyaz bugünkü antrenmanla takıma katıldı. Takımımız Manisaspor maçının hazırlıklarına 14 Ocak 2012 Cumartesi günü saat 12.00’de yapacağı basına kapalı idman ile devam edecek.