Marcello Abbondanza: "avrupa'da Ve Ligde Şampiyon Olmak İstiyoruz"

24.12.2015

Marcello Abbondanza: "avrupa'da Ve Ligde Şampiyon Olmak İstiyoruz"

Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Takımımızın antrenörü Marcello Abbondanza, sezonun ilk yarısını ve takımın hedeflerini Resmi İnternet Sitemize yaptığı açıklamalarla değerlendirdi. Sezonun ilk yarısını iyi bir şekilde tamamladıklarını belirten Abbondanza, Avrupa’da ve ligde şampiyon olmak istediklerini ifade etti.


Sezona Şampiyonlar Kupası’nı kazanarak başlayan Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Takımımız, Türkiye Bayanlar Voleybol 1. Ligi’nin ilk devresini 31 puanla 2. sırada tamamlarken, CEV DenizBank Şampiyonlar Ligi E Grubu’nda ise 4’te 4 yaptı ve 11 puanla en yakın rakibine 4 puan fark attı.  
 

Sarı Melekler sezonun ikinci devresinin hazırlıklarını sürdürürken, Antrenörümüz Marcello Abbondanza ise Kulübümüzün Resmi İnternet Sitesine açıklamalarda bulundu. 
 

Sezona çok iyi bir şekilde başlangıç yaptıklarını ifade eden Marcello Abbondanza, “3 tane kupa almamız gerekiyordu ve 1’ini aldık. Kupa maçından sonra sadece 1 maç kaybederek sezonun ilk devresini iyi bir şekilde bitirdik. Oyuncularım günden güne pozisyon olarak daha iyi anlaşıyor” dedi.
 

İkinci devrenin ahzırlıklarını sürdürdüklerini ifade eden koç, “Şu anda buradaki oyuncularımla sezonun ikinci yarısının hazırlıklarını sürdürüyoruz. Milli takımda bulunan oyuncularımızın da katılımıyla sezonun ikinci yarısına en iyi şekilde hazır olacağız” dedi.
 

Sezon sonunda Şampiyonlar Ligi’nde ve Lig’de şampiyon olmak istediklerini belirten Abbondanza hedeflerini şu sözlerle ifade etti: “Avrupa’da ve ligde şampiyon olmak istiyoruz. Bunun çok zor olduğunu biliyoruz ama o potansiyele sahibiz. Bunu deneyeceğiz ve elimizden gelen her şeyi yapacağız.”