Masa Tenisi Bayan Takimimiz 2. Kez Avrupa Şampiyonu

27.04.2013

Masa Tenisi Bayan Takimimiz 2. Kez Avrupa Şampiyonu

Fenerbahçe Masa Tenisi Bayan A Takımımız geçen yıl elde ettiği ETTU CUP Şampiyonluğu’nun ardından bu yıl da aynı başarıyı tekrarladı. Polonya temsilcisi Zamek Tarnobrzeg’i İstanbul’da 3-1’lik skorla geçen Fenerbahçe Masa Tenisi Bayan A Takımımız, deplasmanda da rakibini 3-0 mağlup ederek ETTU CUP Şampiyonu oldu.

Fenerbahçe Masa Tenisi Bayan A Takımımızda Final müsabakasının ikinci maçında ilk sete Melek Hu başladı. Rakibi karşısında iyi bir oyun çıkartan Melek Hu, ilk sette oyunları sırasıyla 11-6, 11-6 ve 14-12’lik skorlarla alarak seti 1-0 kazandı.

Mücadelenin ikinci setinde ise Viktoria Pavlovich ile mücadele eden Takımımız, bu seti de kazanarak skoru 2-0’a getirdi. Pavlovich, ikinci setteki ilk oyunu 7-11 kaybederken, ikinci oyunu 11-5 kazanmayı başardı ve skoru 1-1’de eşitledi. Üçüncü oyunu ise 12-9 kazanan Polonya temsilcisine karşı Pavlovich, dördüncü ve beşinci oyunu 11-9, 11-6’lık skorlarla kazanarak, ikinci seti de 2-0 öne geçti.

Müsabakanın üçüncü setinde ise mücadele eden sporcularımızdan Fangfang Zhou da, ilk iki sette olduğu gibi üçüncü seti de 3-0 kazanmayı başardı. Bu setteki ilk oyunu 12-10, ikinci ve üçüncü seti ise 11-9’luk skorlarla kazanan Zhou, aynı zamanda final maçının da sonucunu tayin etmiş oldu. Fenerbahçe Masa Tenisi Bayan A Takımımız, böylece Polonya temsilcisi Zamek Tarnobrzeg’i 3-0 yenerek, ETTU CUP Şampiyonu oldu.