Masa Tenisi Bayan Takimimiz Avrupa İkincisi Oldu

13.04.2014

Masa Tenisi Bayan Takimimiz Avrupa İkincisi Oldu

İki yıldır üst üste ETTU CUP’ı kazanarak tarihi bir başarıya imza atan Fenerbahçe Masa Tenisi Bayan Takımımız, bu sezon ise Şampiyonlar Ligi Finali’nde kaybetti ve Avrupa ikincisi oldu. 


Fenerbahçe Masa Tenisi Bayan Takımımız, Şampiyonlar Ligi Finali’nde Almanya temsilcisi TTC Berlin Eastside takımına deplasmanda 3-2, İstanbul’da ise 3-0 mağlup oldu.


Fenerbahçe Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda oynanan rövanş maçını Başkan Vekilimiz Abdullah Kiğılı ile Yönetim Kurulu Üyelerimizden Ünal Uzun, Yalçın Haker, Serdar Erkan, Metin Doğan ve Selim Kosif de izledi.


Melek Hu ilk sette Georgina Pota’ya 3-1,  ikinci sette de Viktoria Pavlovic,  Shan Xiaona’ya aynı skorla mağlup oldu. (0-2) Cheng Ching ile Irene Ivancan arasında oynanan üçüncü set büyük çekişmeye sahne oldu. Cheng Ching seti 3-2 kaybedince, Takımımız da maçtan 3-0 mağlup ayrıldı.


Alman ekibine kupasını Yönetim Kurulu Üyelerimizden Serdar Erkan verirken, oyuncularımız ise madalyalarını Yönetim Kurulu Üyelerimizden Metin Doğan'dan aldı.