Masa Tenisi Bayan Takimimiz Şampiyonlar Ligi'nde Finale Yükseldi

24.01.2015

Masa Tenisi Bayan Takimimiz Şampiyonlar Ligi'nde Finale Yükseldi

Fenerbahçe Bayan Masa Tenisi Takımımız, Şampiyonlar Ligi Yarı Finali’nde son Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Alman ekibi Berlin Eastside takımını eleyerek, adını finale yazdırdı. Yarı final ilk maçında rakibini Almanya’da 3-1 yenen Takımımız, İstanbul’da oynanan rövanş maçını da aynı skorla  kazanarak Şampiyonlar Ligi’nde üst üste ikinci kez finale yükselme başarısı gösterdi.  Fenerbahçemiz finalde ise Avusturya ekibi Linz AG Froschberg ile karşılaşacak.


Masa Tenisi Avrupa Şampiyonlar Ligi Bayanlar Yarı Final rönanş maçı Fenerbahçe Ülker Sports Arena Metro Enerji Spor Salonu’nda oynandı.


Ekibimizde ilk olarak Çinli oyuncumuz Wu Yang görev aldı. Rakibi Georgina Pota karşısında rahat bir oyun sergileyen Wu Yang, ilk seti 3-0 (11:9, 11:7, 11:5) kazandı ve maçta 1-0’a geldi. 


Müsabakanın ikinci müsabakası büyük çekişmeye sahne oldu. Oyuncumuz Elisabeta Samara, Xiaona Shan karşısında 2-0 geriye düştüğü seti 3-2 kazandı ve maçta durum 2-0 oldu. Takımımız böylece bu set sonunda finali garantiledi. 


Üçüncü karşılaşmada Irene  Ivancan rakibi Kristin Silbereisen karşısında tutunamadı ve müsabakayı 3-0 (6:11, 9:11, 11:13)  kaybetti. Setlerde durum 2-1’e taşındı. 


Dördünce sette sahneye tekrar çıkan Çinli oyuncumuz Wu Yang, Xiaona Shan’ı 3-1’le geçti ve  Bayan Masa Tenisi Takımımız rövanş maçından 3-1 galip ayrıldı.

 

Takımımızın Linz AG Froschberg ile oynayacağı final karşılaşmalarının ilki Avusturya'da 14-15-16 Mart tarihlerinden birinde oynanacak. Rövanş maçı ise 3-4-5 Nisan tarihlerinde İstanbul'da yapılacak. Maçların tarihi önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.