15.05.2016

Masa Tenisi Takimlarimizdan Çifte Şampiyonluk

Fenerbahçe Masa Tenisi Şubemiz, hem erkeklerde hem de bayanlarda 2015-2016 sezonunu şampiyon tamamladı. Fenerbahçe Masa Tenisi Erkek Takımımız, Yalova'da yapılan 8. ve son etap maçlarında şampiyonluğu dün garantilemişti. Fenerbahçe Masa Tenisi Bayan Takımımız da bugün Bursa Büyükşehir Belediyesi'ni yenerek mutlu sona ulaştı.


2015-2016 Sezonu Süper Lig 8. ve son etap müsabakalarına Yalova ev sahipliği yaptı. Bayanlarda lider durumda bulunan Fenerbahçe, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni 4-0 ve Ankara Tigemspor'u 4-2 yenerek ilk günü kayıpsız geçti. Sarı lacivertli ekip son gün takipçisi Bursa Büyükşehir Belediyesi'ni de 4-3 mağlup ederek üst üste 7., toplamda da 12. şampiyonluğuna ulaştı.


Son haftaya zirvede giren Fenerbahçe Masa Tenisi Erkek Takımımız ise ilk gün İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni 4-1 yenerken, Beşiktaş'a 4-2 mağlup oldu. Süper Lig Şampiyonluğu’nu garantileyen sarı lacivertli ekip ikinci gün Yalova Belediye Gençlik Spor'a 4-2 kaybetse de sezonu zirvede tamamladı ve 4. şampiyonluğunu elde etti. Takımlarımız müsabakaların ardından madalya ve kupalarını aldı.