Mateja Kezman: "fenerbahçe'de 2 Fantastik Sezon Geçirdim"

22.10.2012

Mateja Kezman: "fenerbahçe'de 2 Fantastik Sezon Geçirdim"

Kulübümüzü ziyaret eden, Başkanımız Aziz Yıldırım, Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, İdari Menajerimiz Hasan Çetinkaya ile bir araya gelen eski futbolcularımızdan Mateja Kezman, Fenerbahçe’deki eski günlerini "Fantastik’ sözcüğüyle özetledi.

FB TV’ye özel bir röportaj veren ve Fenerbahçe’den ayrıldığına pişman olduğunu belirten Mateja Kezman, Galatasaray ve Beşiktaş’a attığı golleri unutamadığını da sözlerine ekledi.

Fenerbahçe’yi çok özledim

İlk olarak İstanbul ve Fenerbahçe’ye yaptığı ziyaretin nedenlerini sıralayan ve şu andaki işini anlatan Kezman, "Öncelikle buradaki dostlarımı, arkadaşlarımı ziyaret etmeye geldim. Aynı zamanda da iş ziyareti. Geçtiğimiz aylarda Belgrad’da bir futbol menajerliği ajansı kurmuştum. Bu konuda görüşmeler yapmak için İstanbul’a geldim. Türkiye bu konuda çok geniş bir pazar, takip etmekte fayda var ve gelmişken de tabii ki Sayın Başkan’ı ziyaret etmek istedim. Son olarak Beyaz Rusya’da Bate Borisov’da forma giyiyordum. Geçtiğimiz kış futbolu bıraktım. Son kulübüm Beyza Rusya’da Bate Borisov oldu. Ardından uzun zaman sonra artık ülkeme döndüm, Belgrad’da yaşıyorum. Söylediğim gibi Belgrad’da bir futbol menajerliği ajansı kurdum. O yüzden çok sık seyahat ediyorum. Çok sayıda maç seyrediyorum, oyuncu seyrediyorum. Yani şu anda hayatımdan oldukça memnunum. Tabii ki Fenerbahçe’yi çok özledim. Bu harika kulüpte fantastik olarak nitelendirebileceğimiz 2 sezon geçirdim. Ayrılma kararını aslında biraz çabuk aldığımı ve bu konuda biraz pişman olduğumu söylemek isterim. Ama hayat bu. Bazen bir anda bir karar vermek durumunda kalıyorsunuz ve üzerinde çok fazla düşünmeyebiliyorsunuz. Buradaki herkesi çok özledim, Stadımızın atmosferini çok özledim" diye konuştu.

Şampiyonluğun en büyük adayı Fenerbahçe’dir

İstanbul özlemini giderdiğini ve Fenerbahçe’yi yakından takip ettiğini belirten Kezman, "İstanbul yemesiyle, içmesiyle, havasıyla, suyuyla gerçekten harika bir şehir. Burada çok sevdiğim, çok özel arkadaşlarım var. Boğaz kenarında kısa bir yürüyüş, bir tekne gezisi bana her şeyi unutturan çok sevdiğim şeylerdi. Yani İstanbul gerçekten çok güzel. Ama bir yandan da çok fazla özlediğimi söyleyemem çünkü buraya çok sık geliyorum ve özlem gideriyorum. Fenerbahçe’yi tabii ki çok yakından takip ediyorum. Bu sezon takım kalitesi bence çok iyi. Zaman içinde çok daha iyi bir performans ortaya koyacaklarından eminim. Avrupa Liginde iyi yerlere geleceklerinden eminim. Ligde de şampiyonluğun en büyük adayı Fenerbahçe’dir; her zaman olduğu gibi" dedi.

Galatasaray ve Beşiktaş’a attığım golleri unutamam

Attığı unutamadığı golleri ve maçları da söyleyen Kezman,"2-1 kazandığımız maçta, bu statta Galatasaray’a attığım golü unutamam. Aynı şekilde deplasmanda 1-0 kazandığımız şampiyonluğu direk etkileyen maçta Beşiktaş’a attığım gol; o da unutulmazdı. Burada Chealse’yi, İnter Milan’ı, Sevilla’yı mağlup ettiğimiz maçlar da benim için çok özel anılarla dolu maçlar. Burada geçirdiğim günleri, bu kulübü, taraftarları, arkadaşlarımı hiç unutmayacağım" diye konuştu.