Maurizio Gherardini: "fenerbahçe'nin Büyüklüğü Tartişilmaz"

22.05.2014

Maurizio Gherardini: "fenerbahçe'nin Büyüklüğü Tartişilmaz"

Beko Basketbol Ligi Play Off Turu Yarı Final serisinin ilk maçında Pınar Karşıyaka ile karşılaşan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızda, yeni Genel Menajerimiz Maurizio Gherardini, Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.


Fenerbahçe gibi büyük bir camiada olmanın kendisini heyecanlandırdığını dile getiren Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Genel Menajeri Maurizio Gherardini, “İlk olarak Fenerbahçe Ailesi ve Fenerbahçe yönetimine teşekkür ederim. Fenerbahçe’nin büyüklüğünü biliyorum. Türkiye ve İstanbul hakkında da bilgi sahibiydim. Fenerbahçe Ülker, Avrupa’nın en iyi antrenörüne sahip. Aynı şekilde oyuncu kadrosu ve tüm çalışanları ile iyi bir takım. Başarılı olmak için her şey mevcut. Kariyerimin vermiş olduğu tecrübelerle iyi ve önemli işler yapmaya çalışacağım. Burada olduğum için çok heyecanlıyım” dedi.


Basketbol Takımımızı daha yakından tanımaya çalışacağını da dile getiren Gherardini, “Burada ilk yapmak istediğim şey, takımımızı daha da iyi tanımak olacak. Aynı şekilde Türkiye’ye özgü değerleri de öğrenmek istiyorum” diye konuştu.


Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena’nın büyüleyici bir havasının olduğuna da değinen Maurizio Gherardini, “Salonda küçük bir tur attım. Modern ve harika bir salon. NBA’deki salonlardan hiçbir farkı yok.  Avrupa’da birçok takımın sahip olmadığı bir salon. Çok özel bir yer” diyerek sözlerini noktaladı.