Mehmet Faruk Türköz'ün ismi Istanball Cup'ta yaşatılacak

15.07.2021

Mehmet Faruk Türköz'ün ismi Istanball Cup'ta yaşatılacak

24 Nisan 2021 tarihinde kaybettiğimiz Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Faruk Türköz'ün ismi, çok özel takımların katılacağı basketbol turnuvasında yaşatılacak.

Derneğimiz, Ankara Fenerbahçeliler Derneği ve Sarı - Lacivert Derneği'nin katkılarıyla düzenlenen Istanball Cup hazırlık turnuvasına Fenerbahçe Beko'nun yanı sıra çok özel takımlar katılacak.

11 Eylül Cumartesi ve 12 Eylül Pazar günleri oynanacak turnuvada; sarı mirasımızın en değerli parçalarından biri olan Zeljko Obradovic'in görev aldığı Sırbistan temsilcisi Partizan, bu sezon Fransa'nın EuroLeague'deki ikinci temsilcisi olacak Monaco ve Rusya'nın EuroLeague'deki güçlü ekibi UNICS Kazan yer alacak.
Partizan: Sırbistan'ın köklü temsilcisi, bu yaz göreve, Fenerbahçemizde tarihi başarılara imza atan Zeljko Obradovic'i getirerek tüm dikkatleri üzerine çekti. Henüz transfer dönemi sona ermemesine rağmen Kevin Punter, Zach Leday, Rodions Kurucs ve Aleksa Avramovic gibi flaş transferlere imza atan Partizan, bu sezonun EuroCup'ta en büyük favorilerinden biri olarak gösteriliyor. Partizan'ın bu turnuvaya katılması ayrıca, Zeljko Obradovic'in bir kez daha Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda parkeye çıkacak olması nedeniyle çok farklı bir anlam taşıyacak.


Monaco: 2021 yılında EuroCup'ta şampiyon olan Monaco, Fransa'nın ikinci temsilcisi olarak, tarihinde ilk kez EuroLeague'deki yerini aldı. Son dönemde basketboldaki istikrarlı yapısı ve başarılı sonuçlarıyla dikkat çeken Monaco, 2020-21 EuroCup yarı final ve final MVP'si Rob Gray, tecrübeli guard Marcos Knight ve Fransız uzun Jerry Boutsiele etrafında yine iddialı bir kadro kurmaya hazırlanıyor. Monaco'nun başantrenörlüğünü ise Zvezdan Mitrovic yapıyor.

UNICS Kazan: Daha önce üç kez EuroLeague'de mücadele eden Kazan, 2020-21 sezonunda EuroCup'ta final oynayarak bu sahneye geri dönüyor. Bu yaz antrenör değişikliğine giden ve tecrübeli isim Velimir Perasovic'i göreve getiren Kazan'da, John Brown, Isaiah Canaan ve Will Thomas gibi Birleşik Amerikalı sporcuların yanı sıra, Rusya basketbolunun tecrübeli isimleri Andrey Vorontsevich ve Vyacheslav Zaytsev'in varlığıyla dikkat çekiyor.

Istanball Cup turnuvasının maç programı şu şekilde (maç saatleri daha sonra belirlenecektir):

11 Eylül Cumartesi:

Monaco – Partizan
Fenerbahçe Beko – UNICS Kazan

12 Eylül Pazar:

Üçüncülük maçı
Final maçı

Önemli not: Turnuvaya ilişkin bilet satışı, maç saatleri ve yayın programı dahil tüm detaylar ilerleyen dönemde taraftarlarımızla paylaşılacaktır.