Mehmet Topal: "futbolu Fenerbahçe'de Birakmak İstiyorum"

11.07.2016

Mehmet Topal: "futbolu Fenerbahçe'de Birakmak İstiyorum"

Daha önce kulübümüzün kendisiyle yeni sözleşme imzalanması konusunda anlaşmaya vardığı futbolcumuz Mehmet Topal, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde düzenlenen imza töreninde, kendisini 4 yıl daha Kulübümüze bağlayan resmi sözleşmeye imza attı.
 

İmza törenine Başkanımız Aziz Yıldırım, Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu ile Asbaşkanlarımız Şekip Mosturoğlu, Ali Yıldırım ve Genel Koordinatörümüz Tamer Yelkovan da katıldı.
 

Şekip Mosturoğlu: “Futbolu burada bırakmasını istiyoruz”

İmza töreninde ilk olarak söz alan isim Asbaşkanımız Şekip Mosturoğlu olurken; futbolcumuz Mehmet Topal’ın Fenerbahçe’de kalmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek,  “Mehmet ile aslında kalpten imzaladık. Mayıs ayında bir görüşmemiz olmuştu. Bize söz verdi ve bugün de imza törenini yaptık. İnşallah önümüzdeki 4 yılı da tamamlayıp efsane olarak kalır. Bu imzanın hayırlı olmasını diliyorum. Sağlıkla, mutlulukla Fenerbahçe’de nice şampiyonluklar kazanmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
 

Resmi imzaların atılmasının ardından kısa bir konuşma yapan Mehmet Topal, futbolu Fenerbahçe’de bırakmak istediğini söyledi.
 

Mehmet Topal: “Futbolu bu camiada bırakmak istiyorum”

Mehmet Topal, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
Öncelikle hayırlı olsun demek istiyorum. Buraya ilk geldiğim gün de 3 ya da 4 yıl oynayıp sonra gitmek için gelmedim. Ben burada futbolu bırakmak için bu camiaya geldim. Burada olduğum için çok mutluyum. Yuvamda ve ailemde kaldığım için hem ben mutluyum hem de kendi ailem mutlu. İlk geldiğim günden bu yana elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Her iki taraf için hayırlı olsun. İnşallah futbolu burada bırakmak nasip olur.” 
 

“Başkanımız ve Yöneticilerimizin yanımda olması onur verici”

Başkanımız ve Yöneticilerimizin, bu anlamlı günde kendisini yalnız bırakmamasının gurur verici olduğunu da dile getiren başarılı futbolcu, “Başkanımızın ve Yöneticilerimizin bugün burada olması benim için büyük bir onur ve şereftir. . Kendilerine teşekkür ederim. Sakatlığıma ilişkin de ciddi bir şeyim yok. Kasığımda bir zorlama oldu ama 1 hafta 10 güne kadar antrenmanlara başlayacağım. Kaldığım yerden devam edeceğim” ifadelerini kullandı. 
 

“Burada olmaktan dolayı çok mutluyum”

Sözlerini her zaman Fenerbahçe’de kalmak istediğini söyleyerek sürdüren Mehmet Topal, “Bizler profesyonel insanlarız. Herkesin tercihi kendisini bağlar. Zaman zaman arkadaşlarımızla da konuştuk ama ben hem onlara hem de çevreme, Fenerbahçe’de kalmak istediğimi söylüyordum. Bir kez daha söylüyorum; burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Onlar da profesyonel ve tercihlerine saygı duymak gerekir. Ben burada kalmayı kafama koymuştum ve kaldım. İnşallah hayırlı olur” dedi.
 

“Ekmeğini yediğim camianın başarısı için çalışıyorum”

Son olarak, her zaman takımın başarısı için çalıştığının altını çizen Mehmet Topal,  “Saha içinde en iyi şekilde işimi yapmaya çalışıyorum. Takımım nasıl başarılı olur, onu sahaya yansıtmaya çalışıyorum. Sahiplenme duygusu yüksek bir insanım. Ekmeğini yediğim camianın başarısı için çalışıyorum. Sahada her zaman işimi yapmaya çalışıyorum” diyerek sözlerini noktaladı.