Mehmet Topal: "galibiyet Serimizi Sürdürmek İstiyoruz"

02.10.2013

Mehmet Topal: "galibiyet Serimizi Sürdürmek İstiyoruz"

Oyuncumuz Mehmet Topal, 6 Ekim Pazar günü Trabzonspor ile oynayacakları maçtan 3 puanla ayrılıp, galibiyet serisini sürdürmek istediklerini söyledi.

“İyi bir hava yakaladık”
FB TV mikrofonlarına konuşan Mehmet Topal, öncelikli olarak hafta sonu oynayacaklarına Trabzonspor maçının önemine değindi. İyi bir hava yakaladıklarını söyleyen başarılı orta saha oyuncusu, “Ligin güçlü ekiplerinden birisiyle karşılaşacağız. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. İyi bir şekilde hazırlanıyoruz. İyi bir hava yakaladık. Pazar günüde galibiyet serimizi sürdürüp, hedeflerimize ulaşmak için en iyisini yapmaya çalışacağız” dedi.

“Başarı gelecek”
Takımdaki arkadaşlık ortamının üst seviyede olduğunu belirten Mehmet Topal, “Gerçekten çok güzel bir arkadaşlık ortamı var. Benim hayatımdaki en önemli parçalardan bir tanesidir bu. Bir yerde arkadaşlık, kardeşlik, dostluk en üst seviyedeyse orada başarı gelecektir. Burada da o havayı yakaladığımızı düşünüyorum. İnşallah bu böyle devam eder ve galibiyet serimize devam ederiz” ifadelerini kullandı.

“Önemli olan takımın başarısı”
Takımdaki forma rekabetine de değinen M. Topal, “Rekabet hayatımızın her yerinde var. Rekabet olacaktır ve olması da çok iyidir. Bu takıma yansır ve başarıyı getirir. Burada önemli olan takımın başarısıdır. Kim oynamış, kim oynamamış önemli değil. Tabi futbolcu oynamak ister, oynamadığı zaman üzülür ama bunu hiçbir zaman takıma yansıtmamaya çalışmalıyız. Rekabetin olması bu anlamda başarıyı getirecek” diye konuştu.

“Takım oyununu iyi oynuyoruz”
İstatistiklere de yansıyan olumlu tabloyu takım oyununa bağlayan orta saha oyuncusu, “Bunu takım oyununa bağlamak doğrudur. Takım halinde defans yapıp, takım halinde hücum yapıp yine takım halinde ataklarını sonlandırırsanız, bu istatistikler üst seviyede olur. Bizde şimdiye kadar takım oyununu iyi yaptığımızı düşünmüyorum, inşallah böyle devam eder” dedi.

“Sosyal medyada üyeliklerim yok”
Basında ve sosyal medyada çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Mehmet Topal sözlerini şu ifadelerle tamamladı: “Her zaman söylüyorum, sosyal medya üyeliğim bulunmamaktadır. İnsanlar, bizim söylemediklerimizi biz söylemişiz gibi bizim ağzımızdan haber yazabiliyorlar. Bunu yazanlar haberin altına imzasını koymuyor, çünkü böyle bir şeylerin söylenmediğini onlarda biliyor. Bildiği içinde haberin altına ismini yazmıyor. Taraftarlarımız böyle şeylere inanmasınlar. Benim sosyal medyada üyeliklerim yok. Çevremden, arkadaşlarım sayesinde bu tür şeyleri duyuyorum ve çok üzülüyorum. Kesinlikle böyle şeylere inanmayın. Biz burada mikrofana konuşuyorsak, buna inansınlar. Yalan haberlere itibar etmeyin, bizim ağzımızdan çıkan sözlere itibar edin. Çünkü bu; hem bizi hem çevremizdeki insanları, hem taraftarlarımızı üzüyor. Bu da bize negatif dönüyor. Haber yaparken dikkatli olalım. Söylemediğimiz şeyleri söylemiş gibi yazılmasın.”