Mehmet Topal: "tek Hedefimiz Şampiyonluk"

24.09.2014

Mehmet Topal: "tek Hedefimiz Şampiyonluk"

Profesyonel Futbol Takımımızın başarılı oyucularından Mehmet Topal, Fenerbahçe Televizyonu’na Akhisar Belediye ile oynayacağımız karşılaşma öncesinde açıklamalarda bulundu.


Akhisar Belediye Gençlik ve Spor’un önemli bir rakip olduğunu belirten başarılı futbolcu, son zamanlarda takımımız hakkında basında çıkan haberlerin de doğruluğunu yansıtmadığını dile getirdi.


Tek hedeflerinin Şampiyonluk olduğunun altını çizen Mehmet Topal, Akhisar Belediye Gençlik ve Spor karşısında alınacak galibiyetiyle bir seri yakalamak istediklerini söyledi.


Sözlerine ilk olarak Spor Toto Süper Lig’in 4.haftasında deplasmanda Akhisar Belediye Gençlik ve Spor ile oynayacağımız karşılaşmayı değerlendirerek başlayan Mehmet Topal, “Hazırlıklarımız çok iyi gidiyor. Lige de iyi bir başlangıç yaptığımızı düşünüyorum. 2 galibiyet ve 1 beraberlikle sezona başladık. Akhisar Belediye Gençlik ve Spor çok iyi bir takım. Güçlü bir rakibe karşı oynayacağız. Ama biliyoruz ki, biz de çok iyi bir takımız.  Hafta boyunca sıkı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz haftayı Gaziantepspor galibiyetiyle kapattık. Bu galibiyet serimizi devam ettirerek Akhisar Belediye Gençlik ve Spor karşısında da 3 puan almak istiyoruz” şeklinde konuştu.


Son zamanlarda medyada yer alan haberleri de değerlendiren Mehmet Topal, takım içindeki aile ve arkadaşlık ortamının hiçbir şekilde bozulmayacağını şu şekilde dile getirdi:
Biz her zaman için kendi işimize bakıyoruz. Önemli olan bizim bildiğimiz şeylerdir. Bizim yaşadığımız şeyler ‘aile’ ortamında olan şeylerdir. Zaman zaman saha içinde de bir takım şeyler oluyor, olacaktır da. Maçın atmosferinden bazen gerginlikler oluyor. Ancak bu tamamen kazanma hırsından kaynaklanan bir şey. Sahada olan her zaman sahada kalmıştır. Maç bitiminin ardından takımdaki dostluk ve kardeşlik devam eder. Zaman zaman ben de takım arkadaşlarımla saha içinde tartışabiliyorum ama bunlar geçici şeylerdir. Nabzımız en üst seviyede olduğu için bazen kendinizi kontrol edemeyebilirsiniz. Takım içinde hiçbir problem yok. Son 2-3 yılda yakalamış olduğumuz çok güzel bir aile, ağabey/kardeş ortamı var. Takım içindeki arkadaşlık ortamının bozulmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu anlamda da takımda tecrübeli isimler var. Dediğim gibi herhangi bir sorun yok. Maç içinde yaşanan şeyler maçta kalır. Bizim tek hedefimiz takımımızı en iyi seviyeye getirerek, Şampiyonluk yaşamak. Bu şampiyonluğu yaşamak için de elimizden gelenin en iyisini yapacağız.”