Melih Mahmutoğlu: "lig Kupasini Kaldirmayi Çok İstiyoruz"

18.05.2016

Melih Mahmutoğlu: "lig Kupasini Kaldirmayi Çok İstiyoruz"

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Kaptanı Melih Mahmutoğlu, 18 Mayıs Çarşamba günü 21:30’da Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da oynanacak Muratbey Uşak Sportif maçıyla başlayacak Spor Toto Basketbol Ligi Playoff Çeyrek Final serisi öncesi, Fenerbahçe Resmi İnternet Sitesi’ne açıklamalarda bulundu. 
 

Kaptan Melih Mahmutoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:
 

"Bilindiği gibi Final Four’da yarı finalde, özellikle maçın son bölümünde çok iyi bir mücadele verdik ve finale yükseldik. Şampiyon olmayı başından beri çok istiyorduk ve finale kalmayı başardık. Tarih yazmak istiyorduk ancak bunu kupayı alarak başarmak niyetindeydik. Lakin ilk yarı kötü bir oyun oynadık. Bunlar olabiliyor; final maçlarından her şey olabiliyor ve CSKA da çok iyi bir takım. Ancak daha sonra hiç yapılamaz denilen şeyi finalde CSKA gibi bir takıma karşı 20 sayıdan gelerek yaptık ve öne geçtik. Fakat son topta bir hücum ribaundu verdik, basketbolda bunlar var. Ondan sonra da uzatmada herkesin gördüğü gibi çok kötü hakem yönetimi oldu. Ama tabii ki buna sığınmıyoruz. Sonuçta tüm Avrupa bizim ne kadar iyi bir takım olduğumuzu ve şampiyonluğu hak ettiğimizi gördü.
 

Şu anda Avrupa ikincisiyiz, elbette herkeste bir burukluk var. Ama taraftarlarımıza özellikle, teker teker teşekkür ediyoruz. Her yerde inanılmaz olumlu tepkiler alıyoruz. Bize Berlin’de de, sokaklarda da çok büyük destek verdiler. Biz onlara takım olarak gerçekten kupa vermeyi çok fazla istiyorduk ama bazı nedenlerden dolayı olmadı.
 

Şimdi önümüzde çok önemli bir lig şampiyonluğu var. Önce Türkiye Kupası’nı aldık, Euroleague’i çok istedik ve şimdi de kazanılacak bir lig şampiyonluğu bulunuyor. Daha fazla üzülmeden ve final maçına takılmadan devam etmek istiyoruz. Muratbey Uşak Sportif de ciddi bir takım. Bizim tek amacımız, camiamıza ve Fenerbahçe taraftarına lig şampiyonluğunu hediye ederek sezonu tamamlamak. Bunu yapacak gücümüz var. Euroleague’de oynadığımız gibi ligi de oynadığımız sürece en iyisini yapacağımıza inanıyorum. Takım olarak da konuştuk, herkes lig şampiyonluğunu çok istiyor. Euroleague finalini böyle kaybettikten sonra lige daha fazla konsantre olacağız. Tüm arkadaşlarım, camiamız ve taraftarlarımızla birlikte lig kupasını kaldırmayı çok istiyor. Çünkü Fenerbahçe kupayı hak ediyor. Artık finali düşünmüyoruz. Üzülecek vakit yok. En başta Muratbey Uşak Sportif serisine konsantre olup kupaya kadar gitmek niyetindeyiz.
 

Muratbey Uşak Sportif ile Berlin’e gitmeden de oynamıştık. Rakibimiz iyi bir takım; tehlikeli yabancıları ve iyi katkı veren yerli oyuncuları var. Elbette çok ciddi bir ekip. Onlar da Playoff yaparak ciddi bir başarı elde ettiler. Lige çıktıkları günden beri renk kattılar. Saygı duyduğumuz bir ekip. Ama yolumuza kayıpsız devam etmek için ilk olarak burada mücadeleyi kazanmak istiyoruz.
 

Yarın akşam karşılaşma güzel bir saatte oynanacak. Taraftarlarımızın bizi her zamanki gibi yalnız bırakmamasını bekliyoruz.  Özellikle bu Playoff serisinde onların desteğine çok ihtiyacımız var. Her zamanki desteklerini vermeye devam etsinler, çünkü bizim onlara bir kupa borcumuz var. Bunu da lig kupasıyla onlara ve camiamıza armağan etmek için her şeyi yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın."