Melisa Korkmaz: "sezona Kayipsiz Başlamak İstiyoruz"

21.09.2016

Melisa Korkmaz: "sezona Kayipsiz Başlamak İstiyoruz"

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımızın genç oyuncusu Melisa Korkmaz, Resmi internet Sitemize sezon öncesi gerçekleştirilen kamp dönemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

Sezon öncesi kamp dönemini değerlendirerek sözlerine başlayan Melisa Korkmaz, “Gençler olarak sezona önce başladık. Hazırlıklarımız sürüyor. Şu anda Bodrum’dayız ve Kırçiçeği Bodrum Basketbol’un davetlisi olarak burada hazırlık maçları oynamaya geldik. Buradan önce Topuk Yaylası Tesislerimizde bir hazırlık dönemimiz oldu. Orada da hazırlık maçları oynadık ve her şeyin gayet iyi gittiğini söyleyebilirim. Maçlarda  yapmak istediğimiz şeyleri antrenmanlarda uygulamaya çalışıyoruz. Genel olarak müdafaa ağırlıklı çalışıyoruz. Geçtiğimiz sezon da iyi müdafaamızla şampiyon olduk” şeklinde konuştu.


Koç George Dikeoulakos  gençlere olan yaklaşımının motive edici olduğunu söyleyen Melisa Korkmaz, “Koçun biz gençlere yaklaşımı çok iyi. Geçtiğimiz sezon da bu iyi yaklaşımı gördük. Onun bizden istediklerini sahaya yansıtmaya çalışıyoruz. Bizlere müdafaa yapmanın öneminden bahsetti ve bu şekilde bizleri hazırlıyor” dedi.

 

Bodrum’da oynayacağımız hazırlık maçlarına ilişkinse Melisa, “Burada olmaktan dolayı mutluyuz. Antrenmanlarımız da devam ediyor. Her maça olduğu gibi bu maça da hazırız. Çalışmalarımızı tamamladık. Oynayacağımız iki maçı da kazanarak buradaki hazırlık dönemini de kayıpsız geçmek istiyoruz” diye konuştu.