Mersin Bş. Bld. 77-82 Fenerbahçe Ülker

06.10.2011

Mersin Bş. Bld. 77-82 Fenerbahçe Ülker

Spor Toto Türkiye Kupası B Grubu’ndaki ilk maçında Mersin Bş. Bld. ile karşılaşan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız rakibini 77-82 mağlup etti.

Erzurum’da bugün başlayan Spor Toto Türkiye Kupası Elemeleri B Grubu’ndaki günün ikinci maçında Fenerbahçe Ülker ile Mersin Büyükşehir Belediye karşı karşıya geldiler. Taraftarlarımızın büyük ilgi gösterdiği karşılaşmadan Takımımız, 77-82 galip gelirken, ’Maçın Yıldızı’ oyuncumuz Bojan Bogdanovic seçildi. Oyuncu ödülünü Erzurum Spordan Sorumlu Vali Yardımcısı Ögzür Arslan’nın elinden aldı.

Mücadele karşılıklı basketlerle başlarken, Oğuz Savaş’ın boyalı alandan kaydettiği sayılarla skor üstünlüğünü eline alan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, 5. dakikayı 9-13 önde geçti. Demetri McCamey ile oyuna denge getirmek isteyen Mersin Büyükşehir Belediye’ye Emir Preldzic ve Gasper Vidmar ile izin vermeyen Takımımız, ilk çeyreği 20-25’lik üstünlükle tamamladı. İkinci periyotta vites arttıran Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, 14. dakikada Ömer Onan’ın üç sayılık basketiyle farkı çift haneli sayılara çıkardı (23-33). Bojan Bogdanovic’in de devreye girmesiyle aradaki farkı iyice açan Takımımız, hızlı hücumlardan gelen sayılarla 16. dakikada durumu 25-40’a getirdi. Karşılıklı syaılarla devam eden periyodu Takımımız 36-45 önde tamamladı.

İkinci yarıda yeniden oyunun kontrolünü eline alan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Bojan Bogdanovic’in dış atışları ile 14. Dakikaya 43-53 önde girdi. Bu dakikadan sonra rakibinin yaptığı hataları iyi değerlendiren Takımımız, James Gist – Ömer Onan ikilisinin hızlı hücum sayıları ile 9-2’lik bir seri yakaladı (45-62). Çeyreğin son bölümün karşılıklı sayılar ile geçilirken, final periyoduna 52-66’lık skorla girildi. Son çeyrekte sahada daha sert bir basketbol sergilenirken, periyot Oğuz Savaş ile Asım Pars’ın karşılıklı boyalı alan basketleri ile başladı. Mersin temsilcisinin James Mays ile farkı kapatmaya çalıştığı bölümde Emir Preldzic’in serbest atış çizgisinden bulduğu isabetlerle skor üreten Fenerbahçe Ülker, son 5 dakikaya 62-75 önde girdi. Kalan bölümde Athony Grundy ve Can Maxim Mutaf ile farkı eriten rakibine karşı oyunun kontrolünü elden bırakmayan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, mücadeleden 77-82 galip ayrıldı.