Mert Günok: "galibiyet Serisi Yakalayacağiz"

13.01.2013

Mert Günok: "galibiyet Serisi Yakalayacağiz"

Kalecimiz Mert Günok, zaman zaman rakibin de pozisyon bulmasına rağmen iyi mücadele ederek sahadan galip ayrıldıklarını, bu galibiyetin bir seri yakalamada etkili olacağını belirtti.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan kalecimiz Mert Günok,  "Öncelikle şunu söylemek isterim. Büyük usta Lefter’in bugün ölümünün  1.yıldönümü. Bu nedenle anlamlı bir galibiyet oldu. Maça gelince de zor olacağını, zor geçeceğini biliyorduk. Hem Trabzonspor’un hem de 1461 Trabzon’u biliyoruz. Bu şehrin de bize karşı olan tavrını biliyoruz. Ortada oynanan bir maçtı. Pozisyonlarımız oldu, aynı şekilde rakip de pozisyon buldu. Son 10 dakika içinde 2 gol bulduk ve sahadan galip ayrıldık. Bu galibiyet serileri devam edecek. Önümüzdeki maçları da kazanmak istiyoruz" diye konuştu.

Taraftarların her zaman sağduyulu olması gerektiğine de dikkat çeken Günok "Aslında rakip takımın agresif oyunu bizi motive eden bir şey. Ama taraftar tarafından sahaya belli cisimlerin atılması pek hoş değil. Bu cisimler yaralayıcı boyutta da olabilir. Bunların önlenmesi gerekir. Takımlar birbirine rakip olabilir ama sonuçta mücadele edenlerin insan olduğu da unutulmamalı. Bu olayların bitmesi gerektiğini düşünüyorum. Bütün deplasmanlar için gerekir bu. Sağduyulu davranılmalı" açıklamasında bulundu.