Michal Kadlec: "4. Yildiz Yeni Formalarimiza Yakişacaktir"

22.07.2014

Michal Kadlec: "4. Yildiz Yeni Formalarimiza Yakişacaktir"

Fenerbahçemizin başarılı Çek oyuncusu Michal Kadlec, Fenerbahçe Resort ve Sports Topuk Yaylası Tesisleri’nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.


İlk olarak kamp ortamını değerlendirerek sözlerine başlayan Michal Kadlec, Takımımızın yeni sezonda giyeceği formaları beğendiğini de ifade ederek, 4.yıldızı kazanmak istediklerini söyledi.


Michal Kadlec, “Öncelikle hoş geldiniz. Burada 2.senem ve bu nedenle Tesisleri biliyorum. Gerçekten hazırlık süreci güzel gidiyor. İlk günlerde hava koşullarından dolayı sıkıntılı oldu ama şu an hava güzel ve her şey iyi gidiyor. İnşallah böyle de devam eder ve biz de en iyi şekilde hazırlık kampını tamamlarız” şeklinde konuşarak, kamp ortamını değerlendirdi.Takımımızın yeni sezonda giyeceği formaları çok beğendiğini de belirten Michal Kadlec, “Gerçekten 3 formayı da çok beğendim. Yeni sezonda inşallah şans getirecekler. Bu forma ile birlikte 4.yıldızı takıp sezonu en iyi şekilde bitirmeye çalışacağız” açıklamasında bulundu.


Kendisine görev verildiği takdirde elinden gelenin en iyisini yapacağını da söyleyen başarılı oyuncu, “Kıyaslama yapmak zor ama takımda nerede ihtiyaç varsa orada olmaya çalışıyorum. O yüzden sol bek ya da sol stoper mevkiinde oynamak kolay diyemem, benim nerede oynamam gerektiğine karar veren hocamdır ve bu karara da saygı duyuyorum. Takımıma nerede daha fazla faydalı olabilirsem orada görev alırım ve en iyi şekilde mücadele ederim” diye konuştu.


Türkiye Futbol Federasyonu’nun yabancı oyuncu sınırlamasına ilişkin almış olduğu karara da değinen Çek oyuncu, “Şu anda 8 yabancı 18’in içinde yer alacak. Kadroda yer alan 8 oyuncu için güzel. Ama baktığınızda 3-4 yabancı yine kadro dışı kalacak. Bu karar federasyonun aldığı karardır. Bizler de bu karara uyacağız” dedi.


Basın mensuplarının, kendisinin sezon içinde kadro dışında kalmasına ilişkin,  “Bu kadar uzun süre kadro dışı kalmak benim için bir ilkti.  Ancak her zaman hazır olmak zorundayız. Gerek ekstra antrenmanlarla gerekse bireysel çalışmalarla… Bu yaz döneminde de antrenman yapara, hazır olmaya çalıştım” şeklinde cevaplayan Kadlec, yaz döneminde de yaptığı antrenmanlarla yeni sezona hazırlandığını da ifade etti.


Diego hakkında ise övgü dolu sözler söyleyen Michal Kadlec, “Diego iyi ve kaliteli bir oyuncu. Almanya’da çok kez karşı karşıya geldik. Ben Leverkusen forması giyerken, Diego da Werder Bremen’de oynuyordu. Kupa finalinde oynadığımız maçı unutamam. Almanya’da 10 asist ortalamasıyla sezonu bitirdiğini hatırlıyorum. Ben, Diego’nun Fenerbahçe’de de başarılı olacağına inanıyorum” diyerek sözlerini noktaladı.