Michal Kadlec: "elimden Gelenin Fazlasini Yapacağim"

10.07.2013

Michal Kadlec: "elimden Gelenin Fazlasini Yapacağim"

Yeni transferlerimizden Michal Kadlec, çalışmaların yorucu ve bir o kadar da faydalı geçtiğini belirterek, sahada yer aldığı süre içinde Fenerbahçe’nin başarısı için elinden gelenin fazlasını yapacağını ifade etti.. 

Topuk Yaylası Tesislerimizde hazırlıklarını sürdüren Profesyonel Futbol Takımımız da Michal Kadlec, basın mensuplarının sorularını yanıtladı ve kampı değerlendirdi.

“Böyle bir tesise sahip olduğumuz için şanslıyız”
Öncelikle olarak kamp yaptıkları Topuk Yaylası Tesislerimizin güzelliğine değinen Çek yıldız, “Burası çok güzel. Kulübün kendi tesisinin bu kadar güzel olması çok iyi. Burada bulunmaktan ve çalışmaktan dolayı çok mutluyuz. Tesisin sahaları olsun, yemekleri olsun çok güzel. Böyle bir tesise sahip olduğumuz için şanslıyız.” dedi. Ardından kamp sürecini değerlendiren Kadlec, “Kamp çok iyi ve yorucu geçiyor. Yorucu olması iyi. Hedeflere gitmek için bu yorucu aşamaları aşmalıyız” diye konuştu.

“Fenerbahçe’nin teklifini duyunca düşünmeden evet dedim”
Fenerbahçe’yi geçen yıl Avrupa’da takip ettiğini belirten Michal Kadlec, transfer süreci içinse, “Aslında süreç normal gelişti. İlk olarak menajerimle görüşmeler oldu. Daha sonra ben Fenerbahçe’nin teklifini duyunca düşünmeden evet dedim. Sürecin uzaması Leverkusen ile görüşmeler oldu. Başkanımızın bana verdiği o güç ve istek benim kafamda hiç bir soru işareti yaratmadı. Ersun hocayı ise menajerim zaten Manisaspor’dan tanıyordu” dedi.

“Benim için önemli olan sahada olmak ve işimi yapmak”
“Sol bek ve stoper olarak oynayabilirim. Hangi mevki de görev aldığımın hiçbir önemi yok. Benim için önemli olan sahada olmak ve işimi yapmak” diyen Çek yıldız futbolcu olan babasından öğrendiklerini ise şu ifadelerle dile getirdi:  “Tabi ki çok şey öğrendim, hatta her şeyi ondan öğrendim diyebilirim. Saha dışındaki en iyi dostum. Oyunumu nasıl geliştireceğim konusunda bana her zaman öneriler veriyor. Saha içinde yaptığım hataları söyler. Babamla sürekli konuşuruz.” 

"Elimden gelenin en iyisini yapacağım"

Bundesliga ekibi Bayer Leverkusen'de forma giydiği dönemden takım arkadaşı olan  ve adı Fenerbahçe ile anılan Bundesliga gol kralı Stefan Kiessling hakkında da  kısa bir açıklama yapan Çek sol bek, " Aslında Kiessling Fenerbahçe hakkında  bilgi almak adına beni aramadı ve bu konuda bir şey konuşmadık ama eğer olur da  Kiessling beni ararsa ona tek söyleyeceğim buraya gelmesi olur. Roberto Carlos'a gelince de, çocukluğumdan beri hayranıyım ve herkesin idolüdür herhalde. Bayer Leverkusen'de de da elimden geleni yaptım. Fenerbahçe için de söz verebileceğim tek şey elimden gelenin en iyisini yapacağımdır." diyerek sözlerini noktaladı.