Michal Kadlec: "takim Ruhunu Yakaladik"

22.10.2013

Michal Kadlec: "takim Ruhunu Yakaladik"

Oyuncumuz Michal Kadlec, çok güzel bir takım ruhu yakaladıklarını ifade ederek, hedeflerinin şampiyonluk olduğunu belirtti.

FB TV’ye konuşan Michal Kadlec, K. Erciyesspor maçının son dakikasında atılan golden sonra yaşanan sevinci, kendi performansını ve Cuma günü oynayacaklarını Gaziantepspor maçına değindi.

“Takım ruhunun bir göstergesi”
K. Erciyesspor maçında Emenike’nin attığı gol sonrası yaşadıkları sevinci değinen Çek yıldız, “Bu sevinci takım ruhunun bir göstergesi olarak görüyorum. Sadece sahada olan isimler değil; yedek kulübesindeki herkes de oradaydı. Takım ruhunu ortaya koyduğumuz bir andı. Çok mutluluk verici bir galibiyetti. Son saniyede attığımız golle galip geldik. Çok mutluyuz.  Kariyerimde çok fazla son saniyede bulduğumuz golle galip ayrıldığım maç olmadı ama birkaç tane vardı. Belki de son saniyede kazanılan galibiyet; 3-0, 4-0 kazanılan galibiyetlerden daha mutlu edici oluyor” diye konuştu.

"Hedefimiz şampiyonluk”
Cuma günü oynayacakları Gaziantepspor maçının önemine değinen Michal Kadlec, “Çok önemli bir maç. Kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Bu maça çok iyi bir şekilde hazırlanacağız. Hedefimiz şampiyonluk” dedi.

“Görevimi en iyi şekilde yapmaya çalıyorum”
Kendi performansı ile ilgili soruya Çek oyuncu, “Kendimi hazır tutmak için çok iyi bir şekilde çalışıyorum. Şans bulduğum anda da görevimi en iyi şekilde yapmaya çalıyorum. Sonuçta 10 tane yabancı oyuncu var. Ve 6 yabancı sahada olabiliyor. Biz bunu biliyoruz. Takım içindeki herkes benim gibi düşünüyor. Çok güzel bir takım ruhu var” yanıtını verdi.

“İyi futbol oynuyoruz”
En iyi şekilde çalışmaya devam etmeleri gerektiğinin altını çizen Kadlec, sözlerini şu ifadelerle tamamladı:

“En önemli avantajımız; maçları kazanıyor olmamız.İlk dakika olur; son dakika olur; kazanıyoruz. İyi de futbol oynadığımızı düşünüyorum. Herkesin gözü bizde diye düşünüyorum. Çünkü biz önde olan tarafız. Bu yüzden herkes bizi izliyor, diye düşünüyorum. Rakiplerde buna göre bize göre hazırlanacaklardır. Bizde çalışmalarımızı en iyi şekilde devam etmeliyiz.”