Michal Kadlec: "tek Hedefimiz 3 Puan"

15.10.2014

Michal Kadlec: "tek Hedefimiz 3 Puan"

Profesyonel Futbol Takımımızın Çek futbolcusu Michal Kadlec, Milli Takımının durumunu ve Fenerbahçemizin Galatasaray ile oynayacağı karşılaşmayı FBTV’ye değerlendirdi.


Kadlec, milli maçlar ile ilgili değerlendirmesini şöyle yaptı:
 


"Bizim için harika maçlar oldu. 3 maç çok güzel geçti. İlk maçımızı Hollanda ile kendi evimizde, Türkiye ve Kazakistan gibi iki zorlu deplasmanı geride bıraktık. 3 maçta 9 puan aldık çok başarılı bir dönem oldu bizim için. 3 maçı geride bıraktığımızda görüyoruz ki grupta lider pozisyonundayız. Belki de bizim için inanılmaz bir başarı oldu bizim için. Ama artık Milli Takım olarak önümüzdeki maçlara bakıyoruz. Bir sonraki maçımız kendi evimizde İzlanda ile olacak, bizi zorlu bir maç bekliyor. Ama biz Fransa 2016’da olmak istiyoruz, bunun için de tüm çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm planlarımızı bu yönde kurmuş durumdayız. Ama yine de önümüzde kazanmamız gereken çok fazla maç var. Sadece 3 maçı geride bıraktık. Orada olabilmek için ne gerekiyorsa onu yapmak istiyoruz. 2016’da Fransa’da olabilmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız."


Kadlec, Fenerbahçemizin Galatasaray ile yapacağı karşılaşma ile ilgili olarak ise şunları söyledi:
 


"Bir derbi karşılaşmasına çıkacağız. Hem bizim için hem de onlar için yılın önemli karşılaşmalarından biri olacağını düşünüyorum. Derbiler her zaman farklı özellikleri olan ve farklı geçen maçlardır. Biz oraya kazanmak için gidiyoruz. Geçtiğimiz hafta iyi bir takım ruhu ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Takım olduğumuzu gösterdiğimizi düşünüyorum. 10 kişi ile böyle zorlu bir maçı kazanmak kolay değildir diye düşünüyorum. Fakat biz bunu başardık bir arada kalarak birbirimize tutunarak bunu başardık. Şimdi önümüzde Galatasaray maçı var. Zorlu bir karşılaşma olacak ama bu maçtan da 3 puanla ayrılmak tek hedefimiz."