Milijkovic En Değerli Oyuncu Seçildi

19.09.2011

Milijkovic En Değerli Oyuncu Seçildi

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız ve Avrupa Şampiyonu olan Sırbistan Milli Takımı’nın oyuncusu Ivan Milijkovic, Avusturya’da düzenlenen Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası’nın en değerli oyuncusu seçildi.

Viyana’da oynanan Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası finalinde Sırbistan ile İtalya karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın ilk seti 25-17 İtalya’nın üstünlüğüyle geçilirken; 2. seti 25-20, 3. seti 25-23 ve 4. seti 26-24 önde bitiren Sırbistan, maçtan 3-1 galip ayrılarak Avrupa Şampiyonu oldu.

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımızın başarılı oyuncusu Ivan Milijkovic de Sırbistan Milli Takımı’nın elde ettiği başarıda büyük pay sahibi oldu. Sırbistan takımının kaptanlık görevini de üstlenen Milijkovic, organizasyonun  en değerli oyuncusu unvanına layık görüldü. Büyük bir başarıya imza attıklarını söyleyen Ivan Milijkovic, Fenerbahçe ile de hem lig hem de Avrupa’da mutlu sona ulaşmak istediğini dile getirdi Öte yandan, şampiyonada  Polonya ile Rusya arasında yapılan üçüncülük maçı, 3-1 Polonya’nın üstünlüğüyle sona erdi.