Miljana Bojovic: "çok Büyük Bir Kulübe Geldim"

10.09.2014

Miljana Bojovic: "çok Büyük Bir Kulübe Geldim"

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın yeni transferi Miljana Bojovic, bugün öğle saatlerinde İstanbul’a geldi.


Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın Menajeri Didem Akın tarafından karşılanan Miljana Bojovic,  Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu. Bojovic, Avrupa’nın en önemli kulüplerinden birine geldiğini belirterek, "Fenerbahçe'nin büyük bir kulüp olduğunu biliyorum. Avrupa'nın da en önemli kulüplerinden biri. Fenerbahçe forması altında şampiyonluklar ve kupalar kazanmak istiyorum" şeklinde konuştu.


2014-2015 sezonu boyunca formamızı giyecek olan Bojovic, 1987 yılında Sırbistan’da dünyaya geldi. 1 metre 81 santimetre boyundaki point guard kariyerine 2004 yılında Sırbistan’ın kovin takımında başladı.


Kızılyıldız, Kimico Struga, Barcelona, Olesa ve Rivas Ecópolis takımlarının da formasını giyen Bojovic, 2010 senesinden beri Slovakya’nın Good Angels Kosice ekibinde yer alıyor.


Good Angels Kosice ile 4 kez Slovakya Ligi’nde şampiyonluk yaşayan başarılı basketbolcu takımının 2013 yılında Euroleague’de 4.lük elde etmesinde de önemli rol oynadı.


Geçtiğimiz sezon Euroleague’de takımının asist, top çalma ve blok lideri olan Miljana Bojovıc 8.4 sayı, 5.8 asist ve 2.8 ribaund ortalamaları tutturdu. Sırp basketbolcu sezon genelindeyse Euroleague’in en çok asist yapan 2. oyuncusu oldu.


Sırbistan Milli Takımı’nın da formasını giyen Miljana Bojovic, 16 ve 18 Yaş Altı Avrupa Şampiyonalarında altın, 19 Yaş Altı Dünya ve 20 Yaş Altı Avrupa şampiyonalarında da gümüş madalya kazandı.