Milli Boksör Ali Eren Demirezen Olimpiyat Yolunda Fransiz Rakibini Nakavt Etti

08.06.2015

Milli Boksör Ali Eren Demirezen Olimpiyat Yolunda Fransiz Rakibini Nakavt Etti

Fas'ın Marakeş şehrinde düzenlenen turnuvada ringe çıkan milli boksörümüz Ali Eren Demirezen, Fransız rakibini nakavt etti ve Olimpiyat yolundaki ilk maçını kazandı. 
 

Milli boksör Ali Eren Demirezen Fransız rakibi Tony Victor James Yoka'ya ringi dar etti. Demirezen bu sonuçla APB serisinin ilk maçını kazanmış ve 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda ülkemizi temsil etme yolunda önemli bir adım atmış oldu.
 

Dünya Boks Birliği (AIBA) tarafından organize edilen APB (Aiba Pro Boxing) maçlarının +91 kilo serisi Fas'ın Marakeş şehrinde oynandı.
 

Bu seride şampiyon olan boksör hem unvan kazanacak hem de 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda ringe çıkmaya hak kazanacak.
 

Kamp hazırlıklarının ardından Marakeş'e giden Milli Boksör Ali Eren Demirezen ilk maçına çıktı.6 raund oynanacak maçın 5. raundunda  Fransızı nakavt etti.
 

Demirezen ilk maçını kazandığı AFB serisinde kalan 3 maçını da alması halinde ülkemizi 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda temsil edecek. Milli boksör ikinci maçında Azeri rakibi ile karşılaşacak. Karşılaşmanınn tarihi ise henüz netlik kazanmadı. 
 

Daha önce İstanbul ve Bakü'de düzenlenen APB maçlarında; Adem Kılıçcı ve Onur Şipal'de eldiven giymiş, Rio'da ülkemiz adına ringe çıkmaya hak kazanmışlardı.