Miroslav Stoch, 2012 Fifa Puskas Ödülü'nün Sahibi Oldu

08.01.2013

Miroslav Stoch, 2012 Fifa Puskas Ödülü'nün Sahibi Oldu

FIFA tarafından efsanevi Macar futbolcu Ferenc Puskas’ın anısına 2009 yılından bu yana düzenlenen FIFA Puskas Ödülü’nün, bu yılki sahibi Fenerbahçemizin Slovak yıldızı Miroslav Stoch oldu.

Fenerbahçemizin Slovak oyuncusu Miroslav Stoch, son 3 isim arasına kalmayı başardığı, 2012 FIFA Puskas Ödülü’ne, 3 Mart 2012 tarihinde Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanan Fenerbahçe-Gençlerbirliği maçında attığı golle aday oldu. Stoch, bu maçta Gençlerbirliği’ne karşı, ceza yayının dışından köşe vuruşundan yapılan ortaya gelişine attığı vole golüyle, bu yıl İsviçre’nin Zürih kentinde yapılan yapılan galada 2012 FIFA Puskas Ödülü’nün sahibi oldu.

Bu büyük ödül için yarışan diğer iki isimden; Atletico Madridli Radamel Falcao ile Santos’ta forma giyen Neymar’ı geçerek bu ödülün sahibi oldu.

"Bu ödülü almaktan dolayı çok mutluyum"
Ödülünü almak için sahneye gelen Miroslav Stoch, böylesine önemli bir ödülü Fenerbahçe forması ile almaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, "Öncelikle bana oy veren herkese teşekkür ederim. Bu akşam burada olmak benim için çok önemli. Bu akşam çok önemli. Ülkeme ve Fenerbahçe’ye teşekkürlerimizi sunarım" dedi. 

"Benim için büyük onur"
Oyuncumuz Stoch, 2012 Puskas Ödülü’nü kazanmasının ardından Fenerbahçe Televizyonu’na ise şu açıklamaları yaptı:
"Futbol dünyasının önemli isimlerinin olduğu bir geceydi. Çoğu kimsenin görmeyi sadece hayal edebileceği yıldızlarla aynı yerde olmak ve ödül kazanmak benim için büyük onur."