Miroslav Stoch, 2012 Fifa Puskas Ödülü'nün Sahibi Oldu

07.01.2013

Miroslav Stoch, 2012 Fifa Puskas Ödülü'nün Sahibi Oldu

Macaristan ve dünya futbolunun unutulmaz ismi Ferenc Puskas’ın adıyla, 2009 yılından bu yana dağıtılan  FIFA Puskas Ödülü’nün 2012 yılındaki sahibi Fenerbahçemizden Miroslav Stoch oldu.

Fenerbahçemizin Slovak oyuncusu Miroslav Stoch, son 3 isim arasına kalmayı başardığı, 2012 FIFA Puskas Ödülü’ne, 3 Mart 2012 tarihinde Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanan Fenerbahçe-Gençlerbirliği maçında attığı golle aday oldu. Stoch, bu maçta Gençlerbirliği’ne karşı, ceza yayının dışından köşe vuruşundan yapılan ortaya gelişine attığı vole golüyle  2012 FIFA Puskas Ödülü’nün sahibi oldu.

Bu büyük ödül için yarışan diğer iki isimden; Atletico Madridli Radamel Falcao ile Santos’ta forma giyen Neymar’ı geçerek bu ödülün sahibi oldu.

Ödülünü almak için sahneye gelen Miroslav Stoch, böylesine önemli bir ödülü Fenerbahçe forması ile almaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, " Öncelikle bana oy veren herkese teşekkür ederim. Bu akşam burada olmak benim için çok önemli. Bu akşam çok önemli. Ülkeme ve Fenerbahçe’ye teşekkürlerimizi sunarım" dedi.