03.02.2012

Moussa Sow Antrenmanda

Profesyonel Futbol Takımımız, Spor Toto Süper Lig’in 25 haftasında Şükrü Saracoğlu Stadı’nda Beşiktaş ile oynayacağı maçın hazırlıklarına başladı. Antrenmana, dün akşam geç saatlerde İstanbul’a gelen yeni transferimiz Moussa Sow da katıldı.

Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman yönetiminde saat 17.00’de başlayan ve 1 saat 25 dakika süren antrenman basına kapalı gerçekleştirildi.

Sow tesislerimizi gezdi
Antrenman öncesinde tesislerimizi gezen Moussa Sow ardından ise oyuncularımızla tanıştı. Sow, çalışmaların tamamında takımla birlikte yer aldı. 

Samsunspor maçında ilk on birde sahaya çıkan oyuncularımız antrenmanı rejenerasyon çalışması ile tamamladı. Diğer oyuncularımız ise koşu ve ısınma hareketleriyle başlayan antrenmanda 2 gruba ayrılarak, 5’e 2 top kapma ve pas çalışması yaptı. Koordinasyon ve şut çalışması ile devam eden antrenman yan top organizasyonlarının ardından dar alanda yapılan çift kale maçla tamamlandı.

Dia ile Mert takımla çalıştı
Bir süredir Moussa Sow ile Senegal Milli takımında bulunan Issiar Dia da antrenmana katıldı. Öte yandan kasık bölgesindeki ağrıları geçen Mert Günok, takımla çalışmalara başladı. Bu iki oyuncumuz da çalışmaların tamamında takımla birlikte yer aldı.

Kulüp Doktorumuz Ertuğrul Karanlık, Resmi Sitemize yaptığı açıklamada, sakatlıkları bulunan oyuncularımızın durumuna değindi.

Karanlık, Sezer Öztürk’ün dün Almaya’da başarılı bir ameliyat geçirdiğini söyledi ve durumunun gayet iyi olduğunu belirtti. Sezer’in ayağının yaklaşık 4 hafta alçıda kalacağını söyleyen Karanlık, alçıların çıkarılmasının ardından oyuncumuzun tedavisine başlanacağını ifade etti.

Mehmet Topuz’un ise Samsunspor maçı sonrasında sol kasık bölgesinde zorlama tespit edildiğini belirten Karanlık, bu oyuncunun tedbir amaçlı antrenmana çıkmadığını ve tedavisine tesislerimizde başlandığı bildirdi.

Karanlık, Emre Belözoğlu ile Gökhan Gönül’ün  ise bireysel oyuncu antrenörümüz Dolu arslan ile birlikte yaptıkları çalışmalarla antrenmanı tamamladıklarını ifade etti.

Fenerbahçemiz Beşiktaş maçının hazırlıklarını 4 Şubat Cumartesi günü Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde yapacağı antrenmanla tamamlayacak. Saat 18.00 başlayacak antrenman basına kapalı gerçekleştirilecek

ile ilgili diğer fotoğraflar