28.08.2015

Moussa Sow'dan Duygusal Veda

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Al Ahli takımına transferi gerçekleşmek üzere olan Moussa Sow, kulüp binasına gelerek Başkanımız Aziz Yıldırım ve yöneticilerimizle vedalaştı. Sow’un vedasında oldukça duygusal anlar yaşandı.

 

Gelen teklifi değerlendirdiğini ve ayrılmaya kendi isteğiyle karar verdiğini söyleyen Moussa Sow, vedasında gözyaşlarına hakim olamadı. Fenerbahçe’nin kalbinde eşsiz bir yere sahip olduğunu söyleyen Sow’un vedasında Başkanımız Aziz Yıldırım da son derece duygusal anlar yaşadı. Başkanımız Aziz Yıldırım, Fenerbahçe’nin kapılarının her zaman Sow’a açık olduğunu söyledi.

 

Fenerbahçe formasını giydiği 3.5 sezonda resmi maçlarda toplam 60 gole imza atan Moussa Sow, kendisine Al Ahli’den gelen transfer teklifini kabul ettikten sonra vedalaşmak için İdari Menajerimiz Hasan Çetinkaya ile birlikte geldiği kulüp binasına geldi ve  ilk önce Sportif Direktörümüz Guillano Terraneo ile görüştü.Sow’un çok uzun zamandır ayrılmayı istediğini belirten Terraneo, “Çok önemli bir oyuncusun. Bizim projemiz için de çok önemli bir oyuncuydun. Ayrılmak istemen bizi üzdü ancak hayat böyle. Sana başarılar diliyorum. Üzgünüm. Seni tutmak için çok uğraştım ama sen gitmek istedin” diye konuştu.

 

Sow ise, “Çok güzel bir hikaye burada sonlanıyor. Taraftarlara, bana destek olan herkese teşekkür ediyorum. Kariyerimde çok şeyler yaşadım ancak Fenerbahçe’de yaşadıklarımı başka yerde yaşamadım, yaşamayacağımı da düşünüyorum. Burada pek çok güzel anlarım oldu. Özellikle Kayseri Erciyes maçını hiç unutamam. Çok gol kaçırmama rağmen taraftarlar inanılmaz destek olmuştu bana” dedi. Teklif geldikten sonra düşündüğünü ve gitmeye karar verdiğini, bunu da kulübe bildirdiğini söyleyen Sow, “Gitmiş olmak için değil, kariyerim için bu kararı verdim. Buradakiler, hayatımın sonuna kadar kalbimin bir yerinde kalacak. Burada o kadar saygı gördüm ki, bazen ben bile şaşırdım” dedi. Taraftarlarımıza, Başkanımız Aziz Yıldırım’a, Sportif Direktörümüz Guillano Terraneo’ya, Teknik Direktörümüz Vitor Pereira’ya,  İdari Menajerimiz Hasan Çetinkaya’ya, bugün kadar Fenerbahçe’de birlikte top koşturduğu tüm takım arkadaşlarına, kulüp personeline, kendisine destek olan herkese ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini ileten Sow, “Ayrılıyorum ama kalbim burada. Fenerbahçe’nin büyük hedefleri var. Şampiyon olacağına ve Avrupa’da başarılı olacağına inanıyorum. Fenerbahçe’nin en büyük destekçilerinden biri de ben olacağım” dedi.Vedada gözyaşlarına hakim olamayan Sow, Terraneo’dan sonra Başkanımız Aziz Yıldırım ile bir araya gelen Sow, Başkanımıza teşekkür ederken, sohbet sırasında karşılıklı duygusal anlar yaşandı. Sow burada yaptığı konuşmada ise , “Hayatım boyunca Türkiye’de en çok saygı duyduğum çok güçlü bir insansınız. Sizi çok seviyorum. Fenerbahçe’de yaşadıklarımı başka hiçbir yerde yaşamadım.  En büyük arzum sıkıntılarınızdan bir an önce kurtulmanız. Damarınızdaki son damla kana kadar kulübe her şeyinizi veriyorsunuz, Fenerbahçe’yle yaşıyorsunuz. İnşallah insanlar sizi daha fazla üzmez” dedi. Duygulanan ve gözleri dolan Başkanımız Aziz Yıldırım da “Taraftarlar,  teknik heyet, futbolcular, herkes seni çok seviyor. Bu kapı sana her zaman acık. Tatillerde gel, bitirdikten sonra gel. Biz burada olmasak da gel.  Ama her zaman gel” dedi. Asbaşkanlarımızdan İlhan Ekşioğlu’nun da bulunduğu toplantıda Başkanımız Aziz Yıldırım, Moussa Sow’u 30 Ağustos Pazar günü Stadımızda oynanacak olan Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu 3. Hafta karşılaşması olan Antalyaspor maçına davet ederek, burada taraftarlarla da vedalaşmasını istedi. Görüşmenin ardında Sow, gözyaşları içinde kulüpten ayrıldı.