Moussa Sow: "uefa'da Finali Hedefliyoruz"

12.03.2013

Moussa Sow: "uefa'da Finali Hedefliyoruz"

Senegalli oyuncumuz Moussa Sow, kendi başarısından ziyade takımın başarısının daha önemli olduğunun altını çizerek, 3 kulvarda da iddialarını sürdüklerini söyledi. Liderle aralarındaki puan farkını 4’e düşürdüklerini belirten Sow, "Şampiyonluk yolunda inancımızı koruyoruz. UEFA’da ise finali hedefliyoruz" dedi.

FB TV’de yayınlanan ve Fatih Demirkol’un sunduğu "Günün Röportajı" programına katılan Moussa Sow taraftarların sorularını yanıtladı.

"Seyircisiz oynamak çok zor"
Hayatında ilk kez seyircisiz bir maçta oynadığını söyleyen Sow, "Plzen’le zor bir maç daha bizi bekliyor. Plzen önemli maçlardan galibiyetle çıktı. hayatımda ilk defa seyircisiz bir maça çıktım. Seyircisiz maçta motivasyonu seyircili maç gibi sağlamak kolay değil. Türkiye Ligi bilinmeyenlerin olduğu, heyecanı yüksek bir lig. Biz şu anda rakibimizle aramızdaki puan farkını 4’e düşürdük. Şampiyonluk yolunda inancımızı koruyoruz. Zaman zaman iyi oynamadığımız maçlar oldu. Mental olarak çok güçlüyüz. Bu şekilde birçok maçı çevirdik. Benim için önemli olan şahsi başarı değil, takım oyunu. Seyircisiz oynamak çok zor" diye konuştu.

"Mutlak kazanmamız gereken maçlar oynuyoruz"
Zorluk derecesi yüksek maçlar oynadıklarını belirten Senegalli oyuncu devre arasında transfer edilen oyuncularla ilgili de şöyle konuştu:"Eğer takımımıza Emre, Webo, Ziegler gibi oyuncular katılmasaydı, zorluklar yaşanabilirdi. Hocamızın elinde birçok seçenek var. Kadroyu devamlı değiştirebiliyor. Şunu da kabul etmeliyiz, 3 günde bir zorluk derecesi yüksek maçlara çıkmak kolay olmuyor. Bacaklarınızda, kaslarınızda enerji kaybı yaşayabiliyorsunuz. Ancak mental olarak güçlü olduğumuz için bunun üstesinden gelebiliyoruz. Mutlak kazanmamız gereken maçlar oynuyoruz. Kaybın telafi edilemeyeceği dönem yaşıyoruz."

"Yüzde yüz performansla oynamaya çalışıyorum"
Fransa’daki futboluyla şu andaki futbolunu karşılaştıran Sow, "Fransa’da Lille ve Rennes’de oynadım. Yukarıya doğru ivme yakaladım. Her gün üzerine koyuyorum. Lille’den sonra Fenerbahçe’de bunun üzerine koydum. Her maça 100’de 100 kapasitemi sahaya yansıtmak için çıkıyorum. Ama bazen en üst düzeyde performansı ortaya koyamıyorsunuz. Önemli olan yüzde 100’ü gösterebilmek için ortaya konan çaba. Saha içerisinde zaman zaman gel-gitler yaşanıyor. Ancak hatalarımızdan ders çıkarıp doğruyu bulmaya çalışıyoruz" dedi.

"Fenerbahçe’den ayrılmayı düşünmüyorum"
Santfor oynamak mı daha zor, sağ kanatta oynamak mı? sorusunu yanıtlayan başarılı oyuncumuz, Fenerbahçe’yi de ailesi gibi gördüğünü söyledi. Sow, "Asıl mevkim ileri uç. Çalıştığım antrenörler beni sıklıkla kanatta da kullanıyor. Fransa’da da kanatlarda görev yaptım. Herkes beni santrfor olarak tanımasına rağmen, sol ve sağ kanatta da kendimi rahat hissediyorum ve burada oynamaktan mutluluk duyuyorum. Kendimi burada evimde hissediyorum. "Gitmek istiyor musun?" diye bazen sorular yöneltiliyor. Burada çok daha uzun süre kalmak istiyorum. Kendimi geliştirmek istiyorum. Burada ne kadar kalacağımızı Allah bilir. Fenerbahçe’den ayrılmayı düşünmüyorum" şeklinde konuştu.

"Taraftarın yaptığı şova bayılıyorum"
Kendisini maçlara nasıl hazırladığını anlatan Senagalli oyuncu, "İlk hazırlanma şeklim, erken yatıyorum. Dışarıda yaşamayı seven birisi değilim. Evde sıklıkla dinlenmeye çalışıyorum. Bir sonraki maça iyi hazırlanmak için fizyoterapist ve masörler bize çok yardım ediyor. Maç 2-0, 3-0 olduğunda taraftarın yaptığı şova bayılıyorum. Çeşitli gösteriler yapıyorlar, onları izliyorum" dedi.

"Gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz"
UEFA’da final oynamak isteklerini söyleyen Sow, "Son nokta kupadır. Gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Çok iyi bir takımımız var. Finali mutlaka hedefliyoruz. Her ekibi yenebilecek kapasiteye sahip bir takımımız var. Sezonu 3 kupayla bitirmeyi çok isteriz. Bunu başarırsak çok büyük bir mutluluk olur. Zorlu rakiplerimiz var. Sonuç olarak hedefimiz var" ifadelerini kullandı.

"Taraftara ihtiyacımız var"
Son olarak taraftara seslenen Sow, "Taraftarlardan isteğim, hep yanımızda olsunlar. Onlara ihtiyacımız var" diyerek sözlerini tamamladı.