01.01.2016

Mutlu Yillar

Kulübümüz Başkanı Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe Dergisi’nin 155 no’lu Ocak sayısındaki baş yazısı aşağıdaki gibidir:
 

Sevgili Fenerbahçeliler,
 

Öncelikle sizlerle birlikte bir yılı daha geride bırakırken; 2016 yılının en başta ülkemiz için sağlık, mutluluk, barış ve başarı dolu bir yıl olmasını içtenlikle diliyorum.
 

2015 yılını Fenerbahçe Spor Kulübü olarak yine dolu dolu yaşadık. Gerek sportif, gerekse kurumsal olarak armamızın yer aldığı her platformda mutlak başarıyı hedefledik ve bu uğurda yılmadan çalıştık. 
 

2015 yılının Ocak ayında başlayan “3 Temmuz Davası Yeniden Yargılanma” sürecinde Ekim ayında şahsım ve dava arkadaşlarım adına; önceki hükmün iptali ve beraat kararı verilmesiyle birlikte, hukuk ve adaletin işlerliği, 108 yıllık ulu çınarımızı iftiralarla kurutmak isteyenlere cevap verdi. Kumpas çöktü. Oyun bitti. Fenerbahçe beraat etti. 4 yıl, 3 aylık sürecin ağır şartları altında sizlerin verdiği muazzam güçle bağımsız bir Fenerbahçe için mücadele ettik. Şimdi Yargıtay kararını bekliyoruz. Lehimize çıkacağına inandığımız bu kararla birlikte, üstümüze çöken bu kara bulutun tamamen kalkacağını umut ediyoruz.
 

Öte yandan, Yeniden Yargılama davamız sürerken bile, aklımız fikrimiz Fenerbahçemizi global ölçekte hak ettiği değere kavuşturacak yeni projelerimizi hayata geçirmekti; onlar için de yine sizlerden güç ve enerji aldık. 
 

2015 yılı içinde Hedef 1 Milyon Üye Projesi kapsamında tüm Türkiye’de 37 adet şube açtık. Düzce, Kayseri, Edirne ve Konya’da 4 adet arsa satın aldık. Bu arazilerin üzerine, Fenerbahçe Sosyal Tesisleri’ni inşa edip camiamızın daha da kenetlenmesini sağlayacağız. Üye ve temsilci üye sayımız da gün geçtikçe artmaktadır. Odeabank, Garanti Bankası, Grundig, Türk Hava Yolları, Ülker, Coca Cola, Yandex, Integral Forex ile önemli reklam anlaşmaları imzaladık. Fenerbahçe Spor Okulları Genel Merkezi’nin koordinasyonu altında 175 tane isim hakkı verdiğimiz spor okulumuz mevcuttur. Fenerium Mağazalarımız ise, daha çok yerde siz taraftarlarımıza ulaşma gayreti içindedir. Fenerbahçe Yandex Projesi ile, profesyonel futbol takımımıza kazandıracağımız dünya yıldızlarının maddi kaynağını yaratmayı amaçladık. Akıllı Stadyum ve Fenerbahçe mobil bazlı ürünlerimizi hizmetinize sunduk. Çalışıyor; fikren ve fiziken daha çok üretebilmenin peşinde koşuyoruz. 
 

2015 yılında 9 branşta hep zirve yarışı içinde olan ve önemli başarılarla sezonu kapatan takımlarımız, 2016 sezonunda yenilenen kadrolarıyla aynı mücadeleci ruhlarını sürdüreceklerdir. 2016 yılına girerken bizlere yakışır şekilde her branşta şampiyonluk hedefliyoruz. Bu hususta, teknik heyetlerimize ve sporcularımıza olan güvenim tamdır. 
 

Geçtiğimiz sezon ligi 2. bitiren futbol takımımız, zirve koltuğundaki mücadelesinde lig sonunda kazanan taraf olacaktır. 3 yıldır yoksun bulunduğumuz Avrupa Ligi’nde ise, son 32 tura girmenin mutluluğu içindeyiz. Rakibimiz Lokomotif  Moskova ile vereceğimiz iki sınavı başarıyla geçip, Basel yolunda emin adımlarla ilerleyecek güce sahip olduğumuza inanıyorum. 
 

Geçtiğimiz sezon Euroleague’de kulüp tarihinde bir ilke imza atarak Final Four oynayan erkek basketbol takımımız için bu kulvardaki başarı, artık bir gelenek olarak anılacaktır. Takımımız, inanıyorum ki; bu sezon 4.’lükle de yetinmeyecektir; Basketbol Ligi’nde ise Play-Off’lardan lider çıkacak ve şampiyon olacaktır. Keza; sezona Cumhurbaşkanlığı Kupası’yla başlayan kadın basketbol takımımız da sezon sonunda şampiyonluk kupasını da havaya kaldıracaktır. Ayrıca “Potanın Kraliçeleri”, bu sezon FIBA Kadınlar Avrupa Ligi’nde vereceği mücadele ile geçen sezon elde ettikleri 4.’lük başarısını geliştireceklerdir. 
 

2015 yılının Lig ve Süper Kupa şampiyonu olan, Şampiyonlar Ligi’nde iyi bir performans sergileyen kadın voleybol takımımız, bu sezon Şampiyonlar Kupası’nı kazanma başarılarını Lig ve Avrupa kulvarlarıyla taçlandıracaklardır. Yenilenen kadrosuyla erkek voleybol takımımız da inanıyorum ki; bu sezonu liderlik ruhuyla sürdürecektir.
 

Ayrıca; 2015 yılının son günlerinde Yüzme Şubemiz, tüm yıla yaydıkları disiplinli çalışma anlayışının meyvelerini başarıyla topladılar ve İstanbul’da gerçekleşen Türkiye Açık Yaş Yüzme Şampiyonası’nda yarıştıkları tüm kategorilerde şampiyon olarak gururumuz oldular. 19 Türkiye rekoru kıran şampiyon yüzücülerimizden ayrıca milli sporcumuz olan Emre Sakçı, 50 metredeki kurbağalama yarışlarında 26.67’lik derecesiyle 17-18 Yaş Türkiye ve Gençler Dünya Rekoru’nu kırarak ülkemizi de başarıyla temsil etti. Sporcularımızı, Yüzme Branşı idari ve teknik heyetimizi de bu vesileyle kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. 
 

Göğüslerinde Türk ve Fenerbahçe bayrağını taşıyan tüm kürekçilerimiz, yelkencilerimiz, atletlerimiz, boksörlerimiz, masa tenisçilerimiz, tüm altyapı takımlarımız; kazandığınız altın, gümüş ve bronz madalyalarla, kupalarla; kırdığınız rekorlarla, elde ettiğiniz dereceler neticesinde Olimpiyat Oyunları’na katılmaya hak kazanmanızla, bizlerin göğsünü kabarttınız. Tüm sporcularımızı, teknik heyetlerimizi, idari kadrolarımızı ve Fenerbahçe Spor Kulübü çatısı altında çalışan tüm personelimizi kutluyorum. Sizlerle gurur duyuyoruz. Sizler, Fenerbahçe’nin hakikatlarısınız. Emeklerinize sağlık.

 
Her zaman belirttiğim gibi; Fenerbahçe “SPOR” Kulübü, başarıya doymaz, doyamaz. Bu husus, sarı - lacivert genlerimize adeta kodlanmıştır. Bu bilinçten hareketle; 2016 yılı içinde 3 Temmuz Akademisi Spor Tesisleri’nin kurulmasını çok önemsediğimi ve üzerinde titizlikle çalıştığımızı tekrar vurgulamak istiyorum. Gebze’de satın aldığımız arazi üzerine kuracağımız bu Akademi’nin ülkemize ve Fenerbahçemize hayırlı sporcular yetiştirmesi, gayemizdir. 

 
2016 yılının başarılarla dolu bir yıl olarak geçeceğine yürekten inanıyor, Büyük Fenerbahçe Ailesi’ne şükranlarımı sunarak “Mutlu yıllar” diliyorum. 

 
Sevgi ve saygılarımla, 

 
Aziz YILDIRIM
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı