Nantes Vb 0-3 Fenerbahçe Grundig

09.12.2014

Nantes Vb 0-3 Fenerbahçe Grundig

Kadın Voleybol Takmımız Fenerbahçe Grundig, Kadınlar CEV DenizBank Şampiyonlar Ligi B Grubu üçüncü haftasında Nantes VB ile karşılaştı. Mangin Beaulieu Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın setleri 15-25, 19-25 ve 15-25 lehimize tamamlandı ve ekibimiz maçtan 3-0 galip ayrıldı. Bu galibiyetle 3'te 3 yapan Takımımız 9 puana ulaşarak B grubundaki liderliğini korudu.


Karşılaşmaya Elenora Lo Bianco, Madelaynne Montaño Caicedo, Yeon Koung Kim, Christiana Bauer, Kristin Richards Hildebrand, ve libero Merve Dalbeler altısıyla çıkan Takımımız ilk sete hızlı başlayan taraf oldu ve ilk teknik molaya 4-8 önde girdi. Mola dönüşü basit hatalarla iki sayı veren ekibimiz Eda ve Bauer’in sayılarıyla farkı tekrar 4’e çıkardı ve skoru 6-10’a getirdi. Farkın 3’ten aşağıya inmediği ve uzun rallilerin yaşandığı oyunda 12-16’yla ikinci teknik molaya önde giden taraf Sarı Melekler oldu. Teknik mola sonrası tek hatayla oynayan Takımımız rakibine sadece 3 sayı verdi ve 10 sayılık farkla seti 15-25 kazandı.


İkinci sete Bauer’in sayısıyla başlayan Sarı Melekler rakibine basit hatalarla 5 sayılık seri verdi ve 1-5 geriye düştü. Kristin ve Bauer’in sayılarıyla 7-7’de eşitliği yakalayan Sarı Melekler Yeon Koung Kim’in smacıyla ilk teknik molaya 7-8 önde girdi. Moladan sayıyla dönen Fenerbahçe Grundig rakibine 3 sayılık seri verdi ve Nantes 10-10’da eşitliği yakaladı. Karşılıklı sayılarla devam eden oyunda ikinci teknik molaya önde giden takım 15-16’ya Fenerbahçe Grundig oldu. Başa baş mücadelenin devam ettiği oyunda rakibin direncini kırmayı başaran ekibimiz seti 6 sayı farkla 19-25 önde bitirdi.


Karşılıklı sayılarla başlayan üçüncü sette ilk teknik molaya 6-8 önde giren taraf Takımımız Fenerbahçe Grundig oldu. Mola sonrası hücumda etkili bir oyun sergileyen Sarı Melekler bloklarda da başarılı bir oyun sergiledi ve 7-12’lik skorla rakibine mola aldırdı. Moladan sayılarla dönen Nantes  3 sayılık seri yakaladı ve farkı 2’ye indirerek skoru 10-12’ye getirdi. Kim’in başarılı servisleri ve Bauer ile Montaño’nun hem hücumda hem de bloklardaki etkili oyunuyla farkı tekrar açan ekibimiz 10-16’yla ikinci teknik molaya önde girdi. Mola sonrası iyi oyununu sürdüren Sarı Melekler seti 15-25, karşılaşmayı da 3-0 kazandı.